Розбомблений Музей Сковороди: росіяни бояться українського буття
Національні символи є тією опорою, на яких тримається колективна свідомість, а отже згуртованість уже дорослого народу.
Як показують останні події московити, крім іншого, не втрачають інтерес до війни з символами. І це підтверджує те, що наше протистояння має не так політичне, як екзистенційне підґрунтя.
Цьогоріч світова спільнота відзначатиме 300-річчя з дня народження визначного українського мислителя Григорія Сковороди. Рішенням 41-ї Генеральної конференції UNESCO подію включено до Календаря пам'ятних дат.
Широкий вияв уваги до української культурної спадщини спонукав агресора до прямого акту вандалізму під час запеклого протистояння на Слобожанщині. У ніч з 7 на 8 травня прямим влучанням ракети було знищено маєток XVII століття у Сковородинівці.
У його стінах жив і працював український філософ, а у наші дні там знаходився музей. Неподалік історичної будівлі розташовується місце поховання Григорія Сковороди.
Прямими атаками на об'єкти історичної спадщини ворог ставить собі за мету позбавити українську популяцію особистісних рис та ідентичності. Адже символи є опорою, на яких тримається колективна свідомість нації.
Втім дії супостата приречені на безрезультатність. Однак за його намагання потурбувати віковічний спокій українського філософа ми неодмінно помстимося.
Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що українська нація – це характер, воля, сміливість і повага, а у них – росіян у цілому – немає нічого святого.