Розкрита таємниця кривавого водоспаду

30.06.2023, 12:05
Розкрита таємниця кривавого водоспаду

Розгадка підказує, що можливо людство не правильно досліджує Марс

Яскраво-червоний водоспад ллється біля підніжжя льодовика Тейлор в Антарктиді. Група вчених розгадала давню таємницю вод Кровавого водоспаду Антарктиди, пише New Atlas.

Наукова стаття вийшла у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Химерне і, мабуть, жахливе видовище було вперше виявлено в 1911 геологом Томасом Гріффітом Тейлором, який приписав його причини червоним водоростям.

Тільки через півстоліття було доведено, що колір викликаний солями заліза.

Найцікавіше, що спочатку вода прозора, але незабаром після виходу з-під льоду стає червоною, тому що вперше за тисячоліття залізо окислюється на повітрі.

Тепер нове дослідження виявило, що залізо там перебуває у несподіваній формі: воно набуває форми наносфер, у 100 разів менших, ніж людські еритроцити.

«Наносфери багаті на залізо, але в них є багато різних елементів — кремній, кальцій, алюміній, натрій — і всі вони різні. Щоб бути мінералом, атоми мають бути організовані у дуже специфічну кристалічну структуру.

Ці наносфери є кристалічними, тому методи, що використовувалися раніше на дослідженні твердих тіл, їх виявляли. На холодних планетах, таких як Марс, матеріали також можуть бути нанорозмірними та некристалічними.

Отже, наші методи ідентифікації цих матеріалів є неправильними. Щоб по-справжньому зрозуміти природу поверхні кам'янистих планет, необхідний спеціальний електронний мікроскоп, але в даний час розмістити його на Марсі неможливо», — сказав Кен Ліві, один з авторів дослідження.


Кілька років тому вченим вдалося відстежити воду до її витоку — надзвичайно солоного льодовикового озера, що знаходиться під високим тиском, без світла і кисню.

Там виявили мікробну екосистему, яка залишалася ізольованою упродовж мільйонів років. Якщо життя є і там, то воно може існувати і на інших планетах у таких же непривітних умовах.

Читайте також:
Життя
У 2023 році кількість пінгвінів на острові була рекордною — вона сягала 7000.
17 жовтня, 17:31
Життя
Поблизу станції української «Академік Вернадський» вишиковуються сотні пінгвінів, які крокують до океану.
14.10.2023, 16:10
Життя
Ці істоти можуть жити на глибині від 20 метрів до приблизно двох кілометрів під поверхнею океану.
13.08.2023, 12:07
Життя
«В Арктиці ми маємо життя, яке росте всередині льоду при температурах нижче нуля»
10.07.2023, 12:28
Світ
Дослідницьке судно продовжить свою роботу на льодовому континенті
22.01.2023, 15:05
Світ
Полярники вже кілька тижнів звільняють територію «Вернадського» від снігового полону
15.01.2022, 17:55