Created with Sketch.

Розкрито таємницю створення Ноєвого ковчегу

25.06.2023, 18:54
Фото: Останній Бастіон

Ключем до розгадки стала невеличка глиняна табличка з клинописним текстом 3700-річної давнини, знайдена під час розкопів у Вавилоні.

Відкрив знахідку археолог, фахівець із дешифрування і штатний співробітник Британського музею пан Ірвінґ Фінкель, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зі слів науковця, досліджений артефакт є детальною інструкцією з побудови велетенського круглого човна, який за описом збігається із ковчегом біблійного персонажа Ноя.

«Ми з колегами припускаємо, що швидше за все Ноїв ковчег ніколи не був споруджений, а тим більше він ніколи не приставав до верхівки гори Арарат. Звісно, глиняна табличка оповідає про те, як цей човен-велет створити, але не доводить його фактичне існування. Я на 107% переконаний, що ковчег ніколи не існував», – зазначив пан Фінкель.

Пошарпана глиняна табличка містить 60 рядків акуратно виведеного клинописного тексту, – одного з небагатьох, які до тепер фахівці змогли не просто дослідити, але й прочитати та розшифрувати для нащадків.

«Що  я дізнався, прискіпливо вивчаючи напис? По-перше, що згідно з інструкцією, ковчег – це величезний круглий човен зроблений із колод і покритий водонепроникним матеріалом, який приводиться у рух веслом. По-друге, його розмір мав би сягати 3600 м² або дві третини розміру стандартного футбольного поля. І по-третє, що найголовніше, оскільки табличка знайдена у Месопотамії та написана давньовавилонською мовою, то ймовірний ковчег мали споруджувати не біблійний Ной із синами, а саме кваліфіковані ремісники Вавилону з царського двору, які успадкували майстерність від попередників – шумерів і аккадців. У таких човнах-велетах, окрім сотень людей, могли також перевозити різні вантажі та тварин на далекі відстані; скажімо, до Індії», – висновує співробітник Британського музею.

Прикметно, але за твердженням пана Фінкеля, табличка містить версію історії про ковчег набагато давнішу, ніж біблійні розповіді, котрі могли бути свідомо запозичені пізнішими авторами Святого Письма.

Однак медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що у мексиканських джунґлях нещодавно знайшли загублене місто цивілізації майя – Окомтун.

Читайте також
Науковці визнали метал найінтелектуальнішим музичним жанром
Мистецтво
Ефіопія може врятувати каву від зміни клімату
Життя
Данські вікінґи не пасли задніх у работоргівлі африканцями — науковці
Історія
Науковці пояснили механізм виникнення статичної електрики під час погладжування котів
Життя
Майже вся Антарктида вкрита дюнами
Світ
Як мозок відрізняє кохання, дружбу і прив’язаність?
Життя