Розслідування встановило причину падіння гелікоптера на Полтавщині

ПОЛТАВА
03 березня, 06:30
Розслідування встановило причину падіння гелікоптера на Полтавщині
Фото: УНІАН

Технічних несправностей виявлено не було.

Причиною авіакатастрофи, в результаті якої загинув ексміністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, став людський фактор та природні умови.

Про це йдеться у звіті Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними судами.

Нагадаємо, вертоліт Кутового розбився 21 жовтня у селі Тарасенкове Оржицького району.

Відповідно до звіту, востаннє пілот гелікоптера Тарас Кутовий спілкувався із диспетчером о 12:45. Диспетчер проінформував пілота, що у Лубнах об 04:55 була видимість до 100 метрів, туман. Пілот підтвердив отримання інформації.

Надалі він на радіозв’язок не виходив та на запит диспетчера о 13:27 не відповідав.

Експерти вважають, що гелікоптер при виконанні польоту потрапив у туман з видимістю менше 300 метрів і з низькою висотою нижньої межи хмар, що ймовірно, змусило пілота знижатися з великою вертикальною швидкістю, щоб не втратити візуальний контакт з наземними орієнтирами та з метою підбору площадки для посадки гелікоптера. 

«З пояснювальних записок свідків, які мешкають в селі Тарасенкове, приблизно о 12:50 прослуховувався шум роботи двигуна гелікоптера, що летів. Згодом побачили гелікоптер, який рухався у напрямку на південний схід та знижуючись зачепив лижами шасі верхівки гілок віддалено стоячого дерева, продовжуючи знижуватися гелікоптер пролетів по прямій ще близько 500 – 700 метрів. Потім почав обертатися у горизонтальній площі, а траєкторія польоту була по дузі вліво. Через декілька секунд гелікоптер врізався у землю передньою частиною кабіни пілота... Після падіння сталися вибух та пожежа гелікоптера», – йдеться у звіті.

Читайте також:
Мешканець села Затишшя Гуляйпільського району, який зник безвісти 29 травня, загинув на воді.
30 травня, 12:45
У Джарилгацькій затоці неподалік міста Скадовськ і селища Лазурне з пастки визволили двох дельфінів.
20 травня, 13:00
Упродовж 18-19 квітня співробітниками Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій на Полтавщині ліквідовано 8 пожеж.
20 квітня, 09:00
На даний момент потерпілих госпіталізовано, їм надається невідкладна медична допомога.
14 квітня, 19:00
Будинок є пам'яткою архітектури місцевого значення.
09 квітня, 11:59