Рух "Чесно" повідомив хто з нардепів подав декларацію

ПОЛІТИКА
16.03.2023, 13:01
Рух "Чесно" повідомив хто з нардепів подав декларацію

До завершення воєнного стану громадяни і медіа не зможуть ознайомитися з деклараціями, а НАЗК – перевірити їх

Тільки 7% народних депутатів Верховної Ради добровільно подали до НАЗК декларації за 2021 рік.

Більшість із них – представники «Слуги народу».

Про це повідомляє Рух «Чесно».

Станом на 14 березня 2023 року лише 29 нардепів Верховної Ради добровільно подали щорічні декларації за 2021 рік. Однак до завершення воєнного стану громадяни і медіа не зможуть ознайомитися з деклараціями, а НАЗК – перевірити їх.

Рух

Найбільше нардепів-декларантів у владній фракції «Слуги народу» – 20 (8% від складу фракції), далі йдуть представники депутатських груп «Довіра» – 3 (17%), та «За майбутнє» – 2 (11%).

У фракціях «Європейської солідарності», «Батьківщини», «Голосу» та серед нардепів від забороненої партії ОПЗЖ подано лише по одній декларації.

Жодної декларації станом на зараз не подали позафракційні депутати.

Рух

У переліку тих, хто добровільно подав свої декларації, немає керівництва Верховної Ради, лідерів парламентської більшості та голів інших фракцій та груп.

Після публікації матеріалу спікер Руслан Стефанчук проінформував Рух ЧЕСНО, що 15 березня подав декларацію. НАЗК підтвердило цей факт.

У НАЗК зазначають, що через обмеження воєнного стану декларування за 2021 рік відбувається добровільно.

На сайті агентства з'явився лічильник, який відображає статистику поданих декларацій та оновлюється щопонеділка.

Рух

У НАЗК зауважили, що прослідковується чітка тенденція – рядові посадовці справно подають декларації, натомість кількість топчиновників і нардепів, які прозвітували, мінімальна.

Найменше декларацій подано від посадовців Офісу президента, Кабміну та народних депутатів.

Окрім того, через обмеження воєнного стану НАЗК не може здійснити перевірку декларацій, тож у разі подання неправдивої інформації декларант не отримає покарання.

Водночас у НАЗК в коментарі Руху ЧЕСНО зазначили, що сподіваються на швидкий розгляд законопроєкту голови фракції «Слуги народу» Давида Арахамії № 8071 та відновлення всіх вимог антикорупційних органів і громадськості.

За словами очільниці Руху «Чесно» Віти Думанської, Рух ЧЕСНО звернувся за коментарем до голови фракції «Слуги народу», аби з’ясувати, коли цей проєкт потрапить на розгляд народних депутатів у сесійній залі. Наразі відповіді немає.

«Принагідно звертаємося до народних депутатів і депутатів місцевих рад і закликаємо подавати декларації. Прозорість – це важлива складова демократичного суспільства. Війна – не привід втрачати ті здобутки, які змогла напрацювати наша держава», – зазначає Думанська.

Зазначимо, що у вересні минулого року Арахамія зареєстрував законопроєкт № 8071, яким передбачається відновлення декларування та розблокування перевірок звітності партій. За словами автора законопроєкту, у ВРУ створено робочу групу для оперативного доопрацювання проєкту, а його ухвалення підтримує президент Зеленський та посли G7.

"Але, як ми знаємо, подібні заяви досить часто залишаються лише на рівні декларацій, а якщо влада не хоче реального вирішення проблеми, то для цього створюють "робочі групи", "спеціальні тимчасові комісії" та дорадчі органи без визначених прав та обов'язків. Суспільство має право знати про політичні фінанси тих людей, які розподіляють їхні ресурси", — резюмує Думанська.

За інформацією НАЗК, за минулий 2022 рік загалом уже подано 77300 декларацій. Станом на 16 березня нардепи подали 4 декларації.

Джерело: Рух "Чесно"

Читайте також:
Політика
Депутати не змогли зібрати мінімальний кворум для роботи Верховної Ради України
28 березня, 15:23
Політика
У березні Верховна Рада України засідала сумарно 8,5 годин
22 березня, 09:25
Політика
Сім'я нардепа купує нерухомість на Київщині. Але це не завадило його дружині і сину отримати 14 тис. гривень за програмою єПідтримка
13 березня, 17:04
Кримінал
Справу «слуги урода» Маріковського передали до суду.
01 березня, 17:08
Політика
Дружина Торохтія під час війни придбала нерухомість у Болгарії.
06 лютого, 09:50
Політика
Родина Олега Кулініча у червні 2022 року виїхала до Швейцарії.
01 лютого, 18:35