До появи римлян на Передньому Сході там існувала Набатейська держава, яка залишала по собі чималу архітектурну спадщину у пісках.
На тлі всім відомої Петри, що знаходиться на теренах теперішньої Йорданії, майже непоміченою для туристів є Каср аль-Фарід (قصر الفريد), у перекладі означає "Самотній замок".
Ця архітектурна пам'ятка Саудівської Арабії вважається найбільшою висіченою в скелі гробницею; її спорудили не пізніше I століття після Різдва Христового для місцевого правителя на ім'я Геґра.
Згідно з історичними дослідженнями, саме цей набатейський володар зумів узяти під контроль торговий Шлях пахощів, який пролягав з Ємену до Сирії та з Єґипту до Персії.
Маючи по сусідству розвинені цивілізації, Геґра вирішив увічнити себе посмертно, проте замість пірамід обрав витонченіший спосіб – висікти власну гробницю у скелі в Арабійській пустелі.
Дарма, що набатейський володар помер раніше, ніж його "Самотній замок" був завершений, а робітників невдовзі поневолили римляни, відрядивши як трофей до Александрії.
Занепалий на століття Каср аль-Фарід випадково знайшов один із представників родини ас-Сауд – Мадаїн Салег (він відповідав за каравани з Джидди до Єрусалиму); невдовзі туди запросили британських науковців, які й ретельно дослідили споруду.
Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що цьогоріч під руїнами Петри археологи знайшли нові унікальні монументальні споруди давнини.