Санкції не працюють. Московія збільшила доходи від продажу нафти й газу, - Bloomberg

ВІЙНА
06 березня, 10:27
Санкції не працюють. Московія збільшила доходи від продажу нафти й газу, - Bloomberg

У лютому 2024 року доходи московії від продажу нафти та газу зросли на понад 80%.

«Доходи московії від продажу нафти й газу в лютому зросли на понад 80% порівняно з минулим роком і перевищили $10 млрд. Це сталося завдяки зростанню цін на російську нафту, попри західні санкції» — йдеться в матеріалі Bloomberg.

Зазначається, що  у лютому надходження до бюджету від податків на нафту і газ становили 945,6 млрд рублів ($10,4 млрд). Згідно з розрахунками Bloomberg, податки на нафту і нафтопродукти, на які припадає 84% всіх надходжень від вуглеводнів, зросли більш ніж удвічі.

«Нафтовий і газовий сектори московії є ключовим джерелом надходжень до державної скарбниці, яка перебуває під тиском військових витрат, пов'язаних із вторгненням рф в Україну. Щоб обмежити доходи московії від продажу нафти, західні країни запровадили санкції, які призвели до падіння ціни на нафту марки Urals нижче $50 за барель у лютому 2023 року» — пише Bloomberg.

Європейський Союз заборонив більшу частину морського імпорту нафти і нафтопродуктів з московії, а країни «Великої сімки» встановили обмеження на ціну на рівні $60 за барель для російських нафтових вантажів. Хоча покупці з інших країн можуть вільно купувати російські барелі за вищою ціною, танкерам заборонено користуватися західними послугами, такими як страхування і доставка, для цих поставок.

Зазначається, що Москва обмежила вплив цінового обмеження, використовуючи величезний тіньовий флот танкерів і працюючи з незахідними покупцями, посередниками й постачальниками послуг.

Проте з листопада США та їхні союзники посилили контроль за дотриманням цінового ліміту, запровадивши санкції проти кількох суден і трейдерів за порушення обмежень. Щоб «захистити» грошові потоки до бюджету, московія активувала так званий механізм «цінової підлоги», зобов'язавши виробників платити податки, виходячи зі штучного дисконту в $15 за барель для Urals до Brent.

Гроші до бюджету надійшли в лютому. Фактичний дисконт, з яким виробники продавали свої партії Urals у російських портах у січні, в середньому становив понад $18.

У лютому московія також виплатила 127,9 млрд рублів субсидій своїм нафтопереробним підприємствам за продаж дизельного пального і бензину на внутрішньому ринку. Ці виплати частково компенсували нафтопереробникам різницю між цінами на моторне паливо на внутрішньому ринку та за кордоном.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Прем'єр-міністр острівної країни Ісіба Сіґеру переглянув санкційні обмеження проти окупантів. Фінляндія також готується до подібного кроку.
15 листопада, 12:32
Політика
Попри санкції, росія продовжує успішно продавати нафту за цінами, що перевищують встановлений ліміт у 60 доларів, завдяки «тіньовому флоту».
27 вересня, 09:27
Політика
У перевезеннях в основному брали участь судна грецьких судноплавних компаній.
24 вересня, 16:42
Економіка
Експорт нафтопродуктів відновився в першій половині вересня 2024 року
20 вересня, 16:34
Війна
Західні компанії досі експортують свою продукцію чи комплектуючі через китайські, турецькі та інші філії.
13 вересня, 10:32
Політика
Попри санкції мільярди банкнот доларів і євро надходять до росії, - Reuters
12 серпня, 16:08