Санкції Трампа паралізували роботу Міжнародного кримінального суду

СВІТ
15 травня, 18:11
Санкції Трампа паралізували роботу Міжнародного кримінального суду

Криза Міжнародного кримінального суду чи спроба дискредитувати організацію, яка бореться зі злочинами державного рівня?

Співробітники Міжнародного кримінального суду вважають, що запровадження Дональдом Трампом санкцій проти МКС фактично паралізувало його діяльність. За словами співробітників установи, обмеження перешкоджають виконанню щоденних обов’язків, зокрема це стосується головного прокурора Каріма Хана, якого персонально внесли до санкційного списку. Йому заборонено в’їзд до США, заморожено рахунки у британських банках, а також заблоковано робочу електронну пошту.

Про це повідомляє Euronews 15 травня з посиланням на джерела.

Як відомо, заходи були вжиті у лютому у відповідь на ордери на арешт прем'єр-міністра державного утворення Ізраїль Біньяміна Нетаньягу та ексміністра оборони Йоава Галанта, які МКС видав у листопаді минулого року. Трамп у спеціальному указі прямо згадав Каріма Хана як одну з ключових фігур, проти яких запроваджуються санкції. Обмеження торкнулись також інших співробітників суду, які не є громадянами США.

Згідно з указом, будь-яка особа або організація, що надає прокурору технічну або матеріальну підтримку, може зазнати кримінального переслідування. Американців, які працюють у МКС, попередили про можливість арештів при поверненні до США.

Такі обмеження зараз мають наслідки для розслідувань. Наприклад, заблоковано справу проти ексглави Судану Омара аль-Башира, якого звинувачують у геноциді. Прокурор у цій справі Ерік Айверсон подав до суду на уряд США, прагнучи захиститися від санкцій. Його представниця заявила, що адвокат не може виконувати навіть основні юридичні функції. Загалом подано три судові позови, які ставлять під сумнів законність дій адміністрації Трампа.

Крім санкцій, на роботу МКС тисне і внутрішній скандал. Напередодні рішення про арешти ізраїльських посадовців Каріма Хана звинуватили у сексуальному насильстві. Його адвокати категорично заперечують будь-які неправомірні дії. Після публікації звинувачень прокурора також почали критикувати за тиск на колег, які підтримували заявницю, та за зниження в посаді незгодних співробітників.

Наразі ООН розслідує, чи мав місце тиск з боку Хана на працівників, які повідомили про можливі порушення з його боку, повідомляють співробітники суду. Ситуація ускладнює роботу установи і у професійному, і у моральному плані. - все це підриває довіру до МКС як до установи, яка має захищати справедливість і розслідувати злочини, у тому числі і злочини посії проти України.

Довіру до МКС ускладнює і той факт, що низка впливових країн, включаючи США, Китай, Індію, росію та Ізраїль, не є його учасниками і не визнають юрисдикцію суду. На цьому тлі Карім Хан заявив, що звинувачення на його адресу є елементом масштабної кампанії, спрямованої на дискредитацію МКС.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Баку відповідає: дипломатична криза через переслідування азербайджанців у росії.
10:49
Війна
Президент США Дональд Трамп уперше погодився з тим, що росія є довгостроковою загрозою для НАТО.
27 червня, 09:26
Війна
Речник міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь стверджує, буцімто Пекін ніколи не надавав зброї жодній зі сторін війни в Україні.
26 червня, 18:27
Політика
Лідери ЄС планують надіслати сигнал підтримки Україні в її зусиллях щодо євроінтеграції
26 червня, 10:28
Світ
Через Трампа країни НАТО пом’якшили критику росії у заяві, що підбиває підсумки саміту, який завершується сьогодні.
25 червня, 20:05