САП просить арештувати Насірова із заставою в 75 мільйонів

КРИМІНАЛ
11 квітня, 15:02
САП просить арештувати Насірова із заставою в 75 мільйонів

9 квітня стало відомо що Роман Насіров мобілізувався до ЗСУ на етапі судових дебатів.

Прокурор САП направив до суду клопотання про зміну запобіжного заходу Роману Насірову – колишньому голові Державної фіскальної служби, обвинуваченому у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

«9 квітня 2025 року обвинувачений не з’явився до суду, його захисник подав клопотання про зупинення вказаного провадження у зв’язку з мобілізацією підзахисного.

Звертаємо увагу, що вказана справа перебуває на фінальному етапі розгляду – судових дебатах, після чого суд повинен винести вирок. Проте мобілізація одного з обвинувачених призведе до затягування справи, у підсумку він може уникнути відповідальності» , - зазначили у САП.

Прокурор наполягає на зміні запобіжного заходу на більш суворий, а саме тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі 75 млн грн.

Передісторія:

  • 9 квітня стало відомо, що фігурант «газової справи», пов’язаної з екснардепом Олександром Онищенком, ексголова Державної фіскальної служби Роман Насіров мобілізувався до ЗСУ на етапі судових дебатів.
  • Повідомлялося також, що Насіров, який мобілізувався до Збройних сил «за крок до вироку» у Вищому антикорупційному суді, служитиме у військовій частині сапером.
  • Згодом Військова служба правопорядку у Збройних силах України повідомила, що наказ про мобілізацію Насірова скасували, а за фактом його призову розпочали службове розслідування.
  • 11 квітня Насіров прокоментував скасування наказу про його мобілізацію – він заявив, що пішов у військо за власним бажанням після переоцінки цінностей і що «носив погони» лише 3 дні, коли дізнався про своє звільнення, яке назвав «дивним прецедентом», реалізованим через чиєсь бажання і тиск.
  • Колишнього голову та керівника Департаменту ДФС України обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
  • Сторона обвинувачення вважає, що Насіров протягом ‎2015–2016 років, діючи в інтересах народного депутата України VIII скликання Олександра Онищенко, особисто прийняв низку необґрунтованих та незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов'язань ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр».
  • Ці рішення були прийняті ним із порушенням визначеної законом процедури, а саме за відсутності належного обґрунтування та законних підстав, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді ненадходження обов’язкових платежів до державного бюджету в сумі понад 2 млрд грн.
  • Також Роман Насіров обвинувачується в отриманні рекордного хабаря 722 млн грн. Цей хабар, за версією слідства, він отримав від власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" бізнесмена Олега Бахматюка. У цій справі продовжують досліджувати докази. У цьому епізоді Насіров вийшов під заставу в 55 млн. 10 квітня Вищий антикорупційний суд продовжив до 10 червня дію обов’язків, покладених на Насірова.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Як вона може бути пов’язана зі справою Чернишова.
вчора, 21:38
Кримінал
Суд також зобов’язав дружину очільника АМКУ не виїжджати з Києва та області, здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон.
вчора, 19:05
Опінії
На четвертому році війни владою пройобано і спижжено все, що можна проїбати і спиздити.
вчора, 17:23
Опінії
Як родина інспектора Київської митниці накопичує нерухомість на десятки мільйонів.
вчора, 11:45
Кримінал
Із одного корупційного скандалу віцепрем'єр-міністр і міністр єдності Олексій Чернишов може потрапити в інший.
вчора, 09:32
Політика
Двоє платників мають ознаки підставних.
02 липня, 21:11