Саудівські астронавти обрані для приватної місії Axiom

СВІТ
15.02.2023, 11:37
Саудівські астронавти обрані для приватної місії Axiom

Місія Ax-2 на крок наближає Axiom Space до створення комерційної космічної станції на низькій навколоземній орбіті

Уряд Саудівської Аравії оголосив про двох астронавтів, які цієї весни полетять на Міжнародну космічну станцію в рамках приватної місії астронавтів Axiom Space.

Космічна комісія Саудівської Аравії заявила 12 лютого, що Раяна Барнаві та Алі Алькарні візьмуть участь у місії Ax-2 до МКС, запуск якої заплановано не раніше травня на космічному кораблі SpaceX Crew Dragon. Вони приєднаються до командира місії, колишню астронавтку NASA Пеггі Вітсон, і замовника Джона Шоффнера для місії, яка проведе на станції 10 днів.

Барнаві та Алькарні стануть другим і третім громадянами Саудівської Аравії, які відправляться в космос, після Султана бін Салмана Аль Сауда, який літав як фахівець із корисного вантажу в місії космічного човника в 1985 році. Барнаві стане першою жінкою-астронавтом Саудівської Аравії.

Раяна Барнаві — 31-річний пілот винищувача у ВПС Саудівської Аравії, а Барнаві — 33-річний дослідник раку. Обидві проведуть 14 біомедичних і фізичних експериментів під час перебування на станції, повідомила Космічна комісія Саудівської Аравії, але не стала вдаватися в подробиці щодо планів своєї місії.

Космічна комісія Саудівської Аравії повідомила, що двоє інших астронавтів, Маріам Фардус і Алі Альгамді, тренуватимуться як резервні для місії. Усі четверо астронавтів є частиною нової програми астронавтів, оголошеної Саудівським космічним агентством минулого вересня.

Це вересневе оголошення збіглося з угодою між урядом Саудівської Аравії та Axiom Space про відправлення двох астронавтів у майбутню місію.

У цьому оголошенні не розголошується, коли вони полетять, хоча в той час існували припущення, що вони можуть бути на Ax-2, де було два вільних місця в екіпажі з чотирьох осіб. Офіційний представник NASA підтвердив на листопадовому засіданні консультативного комітету агентства, що саудівські астронавти літатимуть на Ax-2 і що вони почали навчання. NASA не розголошувало їхні особи ні тоді, ні в заяві від 20 січня, в якій було оголошено, що партнери МКС схвалили повний склад екіпажу для Ax-2.

«Ми дуже наполегливо працюємо, щоб задовольнити їхні потреби, і вони вирішили трохи почекати, щоб оголосити про свій екіпаж», — сказав Майкл Суффредіні, виконавчий директор Axiom, про невідомого клієнта для тих двох місць Ax-2 у січні.

«Я думаю, що протягом наступного тижня-двох буде оголошення конкретних осіб».

Місія Ax-2 відбудеться трохи більше ніж через рік після Ax-1, першої приватної місії астронавтів компанії, яка відправила чотирьох людей на МКС для місії, що стала 17-денною.

«Друга приватна місія астронавтів Axiom Space на Міжнародну космічну станцію цементує нашу місію щодо розширення доступу до космосу в усьому світі та підтримки зростання економіки на низькій навколоземній орбіті, оскільки ми будуємо станцію Axiom», — сказав Суффредіні 13 лютого у заяві про Ax- 2 екіпаж.

«Ax-2 на крок наближає Axiom Space до створення комерційної космічної станції на низькій навколоземній орбіті та дозволяє нам спиратися на спадщину та досягнення МКС, використовуючи переваги мікрогравітації для кращого життя на Землі».

Ax-2 є другою в серії приватних місій астронавтів, які Axiom запланувала на МКС перед встановленням серії комерційних модулів на станції. Ці модулі слугуватимуть ядром автономної космічної станції, яка відділиться від МКС до того, як МКС буде виведено з експлуатації приблизно у 2030 році.

У той час як Ax-1 літав з трьома приватними громадянами разом зі співробітником Axiom і колишнім астронавтом NASA Майклом Лопесом-Алегріа, майбутні місії слідуватимуть за прикладом Ax-2.

Суффредіні сказав на брифінгу минулого місяця, що очікує лише одну приватну особу серед екіпажів Ax-3 і -4.

«Для мене велика честь повертатися на МКС вчетверте, очолюючи цей талановитий екіпаж Ax-2 у їхній першій місії», — сказала Вітсон у заяві компанії.

Вона літала в трьох довготривалих місіях на МКС як астронавт NASA і тримає рекорд США за загальним часом перебування в космосі понад 660 днів.

«Це сильна та згуртована команда, яка має намір проводити значні наукові дослідження в космосі та надихати нове покоління про переваги мікрогравітації».

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35