СБУ хоче провести закупівлю дорогих позашляховиків

ПОЛІТИКА
14 вересня, 15:30
СБУ хоче провести закупівлю дорогих позашляховиків

Подробиці СБУшної закупівлі на десятки мільйонів гривень

Служба безпеки України оголосила тендер на закупівлю 65 гібридних кросоверів Toyota RAV4 з повним приводом, які коштують більше мільйона гривень.

СБУ вирішила потрапити до рейтингу державних установ, що купують найдорожчі автомобілі.

Служба оголосила тендер на закупівлю кросоверів Toyota RAV4 у топовій модифікації, яка коштує близько мільйона гривень. Про це стало відомо з сайту Prozorro.

За гроші платників податків планується закупити RAV4 з гібридною силовою установкою та повним приводом. Це найдорожча, з технічної точки зору, версія кросовера. Вона оснащується трьома моторами: бензиновим двигуном та двом електромоторами, один з яких допомагає працювати бензиновому двигуну, а другий відповідає за привод на задніх колесах.

У такій саме модифікації цього року RAV4 вже купувала Тростянецька міська рада Сумської області. Щоправда, у Тростянці обрали топову комплектацію Premium, яка вартує 1,3 млн гривень. В СБУ обрали скромніше обладнання. Тож правоохоронці візьмуть кросовери по мільйону.

Всього підлеглі Баканова планують закупити 65 японських гібридних кросоверів. На це СБУ готова витратити близько 66,8 млн гривень. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 15 жовтня 2021 року.

Слід відзначити, що у мінімальній комплектації Toyota RAV4 коштує приблизно 700 тисяч гривень. Якби СБУ обрала саме цей варіант, вона змогла б зекономити приблизно 20 млн гривень платників податків.

Посилання на конкретну марку автомобіля в СБУ обґрунтовують наступним чином :  "наявністю обладнання та підготовлених фахівців, здатних після гарантійного строку обслуговування здійснювати професійне обслуговування та ремонт транспортних засобів з зазначеними технічними характеристиками. Розширення модельного ряду автотранспорту призведе до необґрунтованого додаткового витрачання бюджетних коштів на побудову системи технічного обслуговування, придбання запчастин та навчання фахівців."

Якщо закупівля пройде вдало, це буде найбільша державна закупівля RAV4 цього року. І, скоріш за все, завдяки СБУ кросовер закріпиться на лідерських позиціях в топ-10 найпопулярніших автомобілів в Україні.

вибір редакції
Читайте також:
Держава обіцяє за попереднє ухилення від податків не карати, але слід поділитися з нею – сплатити 5% за українські та 7% за іноземні активи.
10 вересня, 09:07
Кабінет міністрів України немає достатнього фінансування для законопроєкту №4046 про підтримку фермерських господарств.
10 вересня, 07:59
Кінець місяця, працівники чекають на зарплатню, але вчергове слухають відрепетирувані розповіді керівництва про причини затримки коштів.
04 вересня, 12:23
Більш як 100 мільйонів гривень для країни: державний бюджет поповнився повернутими боргами.
04 серпня, 07:59
Єрмак та Льовочкін за крок від того, щоб провернути історичну схему - вкрасти з бюджету 100 млрд грн за один раз!
20 липня, 17:25
14 липня колишні військові та працівники МВС вийдуть на загальноукраїнські акції протесту.
11 липня, 10:00