СБУ викрила мільйонні оборудки в "Укртрансбезпеці" на закупівлях вагових комплексів

КРИМІНАЛ
25 серпня, 17:55
СБУ викрила мільйонні оборудки в "Укртрансбезпеці" на закупівлях вагових комплексів

Служба безпеки України викрила механізм розтрати бюджетних коштів екскерівниками Укртрансбезпека на понад 100 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що чиновники організували оборудку у 2018 році через публічну закупівлю габаритно-вагових комплексів для зваження фур. 

За версією слідства, посадовці Укртрансбезпеки у змові із компаніями придбали габаритно-вагові комплекси за завищеною вартістю. До того ж комплектація обладнання не дозволяла їх використання за цільовим призначенням.

За висновками профільних експертів, дії чиновників завдали державі збитки на майже 109 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели санкціоновані судом слідчі дії у приміщеннях Міністерства інфраструктури, Укртрансбезпеки та за адресами проживання фігурантів справи. Під час обшуків вилучено документацію, яка підтверджує функціонування протиправної оборудки.

СБУ викрила мільйонні оборудки в

У межах кримінального провадження тривають слідчі дії. Після завершення судових експертиз прийматиметься рішення щодо повідомлення фігурантам провадження про підозри.

20 серпня стало відомо, що Служба безпеки України контролюватиме вагу фур на автошляхах, оскільки Володимир Зеленський, не довіряє «Укртрансбезпеці».

«Контролюючий орган потребує перезавантаження: поки є людський фактор — корупцію не зупинити. Тому влада буде впроваджувати автоматичну систему зважування вантажівок, щоб не руйнувати дороги під час збору врожаю», — заявив президент.

Таким чином, тимчасово дотримання нормативів на дорогах, крім «Укртрансбезпеки», перевірятимуть поліція і СБУ.

«Якщо з дорогами буде все в порядку, то в країні відбудеться прорив у внутрішньому туризмі. Адже ближче і дешевше доїхати по нормальній дорозі автомобілем, ніж літати за кордон, наприклад, до Туреччини», — підкреслив Зеленський.

Маємо надію що ці події сприятимуть викоріненню корупції в транспортній галузі, а не стануть черговим перерозподілом сфер впливу та грошових потоків від хабарів між СБУ та Укртрансбезпекою.

Читайте також:
"Останній Бастіон" у своїй публікації повідомляв про варварське знищення столітніх дубів поблизу села Буланове.
13 жовтня, 13:06
«А урод-то сидит на уроде и уродом другим погоняет, и это всё — при народе, который приветствует и вроде бы всё одобряет», — В. Висоцький.
28 вересня, 10:39
Торік у липні Володимир Зеленський наказав звільнити митників, підозрюваних у неналежній боротьбі з контрабандою.
28 серпня, 10:29
Начальник Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Василь Малюк патронує тютюновий бізнес.
05 серпня, 14:51
Про останні шпигунські скандали в правоохоронних органах.
17 червня, 19:29
В спецслужбі зовсім вже заплутались в цифрах?
14 травня, 15:38