СБУ виявила 38 поширювачів фейків про COVID-19 – декілька з них отримували завдання із РФ
Російські спецслужби намагаються сіяти паніку в Україні.
Служба безпеки України продовжує викривати розповсюджувачів фейків про коронавірус.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
Зазначається, що починаючи з минулого тижня виявлено 38 осіб, декілька з яких порушили статті Кримінального кодексу України.
«Зокрема, сьогодні у Дніпрі СБУ припинила діяльність інтернет-агітатора, який, за завданням російської сторони, у соцмережах неправдиву інформацію про поширення COVID-19 в Україні. Він закликав до порушення конституційного ладу та територіальної цілісності України», – йдеться в повідомленні.
Встановлено, що відповідні завдання надходили громадянину України від «куратора» з Російської Федерації.
«Для нагнітання паніки у суспільстві мешканець Дніпра мав робити фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек, фіксувати роботу спецтехніки та правоохоронців. Надалі замовники планували використовувати матеріали для підготовки неправдивих новин», – додають в СБУ.
До речі, серед фейків, які поширював пропагандист, виявлено і відео про те, що в міському транспорті сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу. Учора Служба безпеки України спростувала його, як неправдивий.
Під час обшуку за місцем проживання даної особи, правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої, які підтверджують протиправну діяльність.
У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення фігуранту про підозру.
Нагадаємо, що це не перший випадок за останній час, коли СБУ припиняє діяльність «кіберактивістів», які отримують завдання з країни-агресора на дестабілізацію ситуації в Україні. Нещодавно підривну діяльність одного із таких інтернет-провокаторів було припинено в Одесі.
У Службі безпеки в черговий раз закликали громадян не довіряти інформації з неперевірених джерел та не поширювати її. Нагадавши, що актуальні дані щодо поточної ситуації із розповсюдження коронавірусу є на офіційних сторінках Міністерства охорони здоров’я України та інших державних установ.