СБУ взялися допомагати американцям у боротьбі з китайцями за контроль над АТ “Мотор Січ”

ПОЛІТИКА
31 січня, 14:19
СБУ взялися допомагати американцям у боротьбі з китайцями за контроль над АТ “Мотор Січ”
Фото: 112.ua

Сьогодні між китайцями та американськими компаніями починається справжня “рубка” за “Мотор Січ”.

СБУ проводить слідчі дії за кримінальним провадженням щодо незаконних зборів акціонерів АТ “Мотор Січ”.

Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

«Служба безпеки України проводить санкціоновані судом слідчо-оперативні дії у Запоріжжі за адресою оголошення ТОВ «МС-4» загальних зборів акціонерів. Фіксують можливі протиправні дії представниками компаній “DCH” та “Skyrizon Aircraft Holdings Limited”, які пов’язані із встановленням контролю над акціонерним товариством “Мотор Січ”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у межах розпочатого кримінального провадження, “Служба документує факти підготовки до знищення виробничих потужностей акціонерного товариства, яке має важливе оборонне та народногосподарське значення”.

Нагадаємо, що в перших днях серпня 2020 року група DCH Олександра Ярославського повідомила, що заходить на підприємство разом з китайським покупцем Skyrizon Aircraft Holdings Limited. 

Але вже 6 серпня пішла реакція влади. Володимир Зеленський доручив Кабміну, РНБО та СБУ терміново вивчити питання впливу відчуження стратегічних підприємств на економічну безпеку країни. Причому єдине підприємство, яке було згадано, – це “Мотор-Сі”.

Секретар РНБО Олексій Данилов тоді ж повідомив, що вже “вживаються вичерпні заходи щодо збереження пріоритетності національних інтересів держави в питанні розвитку стратегічних підприємств і запобігання передачі незаконним способом іншій державі українських оборонних технологій”.

Втім, як відзначали деякі ЗМІ, весь цей ланцюжок подій – лише вершина айсберга.

Насправді “за лаштунками” розгортається не менш захоплива історія. В тому числі судова епопея, коли сторони  – китайська компанія разом з українським олігархом Ярославським намагалася зайти таки на “Мотор-Січ” та з іншого боку пан Зеленський,  якому почали дзвонити з американського посольства, вимагаючи не допустити на підприємство китайців, і який почав протидіяти.

І судячи з усього, сьогодні між китайцями та американськими інвесторами  починається справжня “рубка” за “Мотор Січ”. І в цій війні влада України, прогнозовано, зайняли сторону Вашингтона. 

Але очевидною є реакція офіційного Пекіну. Минулого разу, коли США різко розкритикували угоду по “Мотор Січі”, Китай навів цифри з торгівлі з Україною (а вони в останні роки істотно зросли) і натякнув, що “все може помінятися”.

Для довідки зауважимо, що національні держави Китай і Японія – разом з деякими мусульманськими країнами (на відміну, наприклад, від більшості європейських-РЕД) – лишаються незалежними від великого транснаціонального капіталу, простіше кажучи світової єврейської мафії. Гарантом для якої є офіційний Вашингтон. 
 

Читайте також:
Стягнення багатотисячного російського війська до кордонів України має допомогти агресору просувати свій наратив на міжнародній арені.
20 квітня, 10:23
Нова американська влада не збирається воювати з Путіним.
19 квітня, 17:25
Комуністичний Китай взявся втілювати у життя методи "м'якої сили", розпочавши з "благодійної" поставки вакцин до Параґваю.
19 квітня, 08:59
Чи у Кремлі не забули, що українці вміють воювати далеко не гірше за не мотивованих російських туристів?
18 квітня, 14:34
У сухому залишку на нашій ділянці фронту мінус два есмінці та невідома доля щодо повноправного членства у Північноатлантичному альянсі...
17 квітня, 17:56
Переважна більшість країн-членів Північноатлантичного альянсу на чолі з Францією не хочуть бачити серед своїх союзників Україну.
14 квітня, 10:37