СБУ здивувала числом «виявлених» у своїх лавах зрадників починаючи з 2014 року

ВІЙНА
14 травня, 15:38
СБУ здивувала числом «виявлених» у своїх лавах зрадників починаючи з 2014 року
Фото: lori.ru

В спецслужбі зовсім вже заплутались в цифрах?

З 2014 року в лавах Служби безпеки України виявлено понад півтори тисячі зрадників.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна «Полювання на кротів: як СБУ ловить шпигунів у своїх рядах».

Зокрема, у відповідь на запит в СБУ повідомили, що з 2014 року виявили 1 639 співробітників, які причетні до злочинів проти основ національної безпеки. При цьому, повідомляється, що СБУ сама вела розслідування по 26 колишнім співробітникам.

На сьогодні триває слідство стосовно шести осіб, п'ятеро з них оголошені в розшук. Вироки отримали лише троє, й то, один з них звільнений від кримінальної відповідальності.

В СБУ зазначають, що більшість з них перейшла на бік Росії під час анексії Криму та окупації Донбасу.

Серед них найбільш відомі колишній командир донецького управління спецназу «Альфа» Олександр Ходаковський, що став одним з ватажків «ДНР», і екс-полковник СБУ Леонід Пасічник, який очолює «ЛНР».

Як відомо, після окупації Криму Росією півострів покинули лише 10 % (215 із 2,3 тис.) співробітників СБУ. «90% співробітників СБУ — це були або агенти ФСБ, або ті, хто «співчував» Росії», — заявив з цього приводу політик Сергій Пашинський. Дана інформація оприлюднена на сторінці Вікіпедії, яка безпосередньо стосується СБУ.

Наведена цифра (близько 2 тисяч) зрадників СБУ в Криму вже дещо більша за загальну кількість станом на початок травня 2020 року, на якій наполягають в СБУ (1639-ред). 

Як відомо, сьогодні, колишні працівники СБУ в окупованому Криму, які перейшли на роботу до ФСБ, безпосередньо залучені до переслідування кримських татар на окупованому півострові.

Читайте також:
Торік у липні Володимир Зеленський наказав звільнити митників, підозрюваних у неналежній боротьбі з контрабандою.
28 серпня, 10:29
Служба безпеки України викрила механізм розтрати бюджетних коштів екскерівниками Укртрансбезпека на понад 100 мільйонів гривень.
25 серпня, 17:55
Начальник Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Василь Малюк патронує тютюновий бізнес.
05 серпня, 14:51
Про останні шпигунські скандали в правоохоронних органах.
17 червня, 19:29
Закон "Про національну безпеку України" прямо визначає обов'язком СБУ здійснювати контррозвідувальний захист економічної безпеки держави.
28 квітня, 21:08
Йдеться про колишнього співробітника Центру спецоперацій «А» СБУ.
16 квітня, 16:38