Сенат США підтримав визнання росії державою-спонсором тероризму

СВІТ
28.07.2022, 16:34
Сенат США підтримав визнання росії державою-спонсором тероризму

Наразі в американському списку країн-спонсорів тероризму чотири країни: Сирія, Іран, Куба та Північна Корея.

Сенат США схвалив резолюцію, яка закликає Держдепартамент визнати московію державою-спонсором тероризму за дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які призвели до "смертей незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей".

Резолюцію ухвалили одноголосно на голосуванні у середу ввечері (у четвер за київським часом), повідомляє The New York Times.

"Збройні сили російської федерації вчиняли численні страти невинних мирних жителів і намагалися прикрити свої звірства масовими похованнями по всій Україні", – йдеться в тексті резолюції.

Аналогічна резолюція внесена на розгляд Конгресу – нижньої палати американського парламенту, очікується, що її підтримає спікер палати Ненсі Пелосі, яка має значний вплив у Демократичній партії.

Однак конгресмени та сенатори не можуть ухвалити рішення про визнання московії країною-спонсором тероризму самостійно, його має прийняти Держдепартамент.

Перед голосуванням у Сенаті речник Державного департаменту Нед Прайс зазначав, що саме Держдеп несе відповідальність за визначення, чи підпадає московія під критерії держави-спонсора тероризму, цей процес, за його словами, триває.

3 травня до обох палат Конгресу із проханням визнати московію країною-спонсором тероризму звернулася Верховна рада України. Із закликами до світової спільноти зробити це регулярно звертаються президент України Володимир Зеленський та голова міністерства закордонних справ країни Дмитро Кулеба.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Одна з ракет влучила в багатоповерхівку
22 березня, 13:38
Війна
В результаті атаки троє загиблих, семеро поранених
22 березня, 08:44
Світ
Це виглядає як мінімум дивно
21 березня, 15:35
Світ
Рефат Чубаров висловився про реакцію міжнародної спільноти на окупацію Криму
16 березня, 21:15
Світ
Сейм визнав, що ПВК "Вагнер" є терористичною організацією, а її члени та найманці становлять загрозу безпеці держави та суспільства
14 березня, 13:15
Війна
Одна людина загинула, 3 цивільних дістали поранення.
14 березня, 11:05