Сенат США підтримав визнання росії державою-спонсором тероризму

СВІТ
28.07.2022, 16:34
Сенат США підтримав визнання росії державою-спонсором тероризму

Наразі в американському списку країн-спонсорів тероризму чотири країни: Сирія, Іран, Куба та Північна Корея.

Сенат США схвалив резолюцію, яка закликає Держдепартамент визнати московію державою-спонсором тероризму за дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які призвели до "смертей незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей".

Резолюцію ухвалили одноголосно на голосуванні у середу ввечері (у четвер за київським часом), повідомляє The New York Times.

"Збройні сили російської федерації вчиняли численні страти невинних мирних жителів і намагалися прикрити свої звірства масовими похованнями по всій Україні", – йдеться в тексті резолюції.

Аналогічна резолюція внесена на розгляд Конгресу – нижньої палати американського парламенту, очікується, що її підтримає спікер палати Ненсі Пелосі, яка має значний вплив у Демократичній партії.

Однак конгресмени та сенатори не можуть ухвалити рішення про визнання московії країною-спонсором тероризму самостійно, його має прийняти Держдепартамент.

Перед голосуванням у Сенаті речник Державного департаменту Нед Прайс зазначав, що саме Держдеп несе відповідальність за визначення, чи підпадає московія під критерії держави-спонсора тероризму, цей процес, за його словами, триває.

3 травня до обох палат Конгресу із проханням визнати московію країною-спонсором тероризму звернулася Верховна рада України. Із закликами до світової спільноти зробити це регулярно звертаються президент України Володимир Зеленський та голова міністерства закордонних справ країни Дмитро Кулеба.

Читайте також:
Політика
Міжнародна федерація боротьби допустила росіян з мітингу «Zа мир без нацизма»
15 вересня, 13:45
Війна
Окупанти обстріляли автомобіль гуманітарної організації Road to Relief, який їхав зі Слов’янська в напрямку Бахмуту
10 вересня, 14:20
Війна
Кількість постраждалих зросла майже до 40 осіб
08 вересня, 11:17
Світ
Прийшов час, щоб Пентагон надав Україні ракети великої дальності ATACMS.
07 вересня, 07:26
Кримінал
Російський терорист із незаконного збройного формування "Русич" уже місяць перебуває у комфортних умовах фінляндської тюрми.
26 серпня, 18:45
Війна
Російський бандитсько-чекістський режим пожирає своїх інфернальних дітей. Ватажки терористів-"вагнерівців" уже на концерті Іосіфа Кобзона.
26 серпня, 18:14