Сенченко: українські держпідприємства допомогли Росії 2014 року захопити кораблі ВМСУ в Севастополі

ПОЛТАВА
25.07.2018, 07:47

Кілька українських підприємств, у тому числі державні, що працювали з оборонними замовленнями, 2014 року в Севастополі допомогли Росії захопити українські військові судна та підводні човни. Про це розповів екс-депутат Верховної Ради України, який виконував обов'язки заступника голови Адміністрації президента України з березня по серпень 2014 року Андрій Сенченко.

Сенченко: українські держпідприємства допомогли Росії 2014 року захопити кораблі ВМСУ в Севастополі_1

За його словами, навесні 2014 року українська сторона вела з підконтрольною Кремлю владою Криму переговори про виведення українських військових кораблів із півострова, проте процес виведення техніки загальмувала інформація про те, що у флоту є борги перед севастопольськими підприємствами.

Пізніше керівники Чорноморського флоту Росії в Севастополі отримали листи від декількох українських підприємств, що стверджували, що Міноборони України заборгувало їм за судноремонт, російських військових просили «перешкодити виведенню українських кораблів із Криму, поки Міноборони України не погасить борг». Авторами звернень виступили як приватні, так і українські державні підприємства, повідомив Сенченко.

«Які це компанії? Це державні підприємства – Севастопольський проектний науково-дослідний інститут кораблебудування, це Севастопольський морський завод імені Орджонікідзе, ЦКБ «Чорноморець», ТОВ «Севморзавод», ТОВ «Остов». Дикий випадок, коли чотири українських компанії письмово звернулися до окупаційної адміністрації Севастополя з вимогою не випускати українські кораблі до тих пір, поки не розрахуються за раніше виконані ремонти», – розповів він.

Одне з підприємств, що значиться в списку тих, що звернулися з проханням не випускати українські військові кораблі з Севастополя, МПП «ТОС», після 2014 року переїхало на материкову частину України. Директор підприємства Олександр Фалко стверджує, що ці листи були ініціативою Росії.

«Було з боку Російської Федерації... Я вже не пам'ятаю, хто з тієї сторони був призначений. Він збирав всіх нас і піднімав всі ці відомості. Тобто, кому заплатили, кому не заплатили. Це була ініціатива Російської Федерації», – заявив Фалко. Він додав, що зараз підприємство врегулювало фінансові питання з Міноборони України.

Сенченко: українські держпідприємства допомогли Росії 2014 року захопити кораблі ВМСУ в Севастополі_3

Наприкінці березня 2014 року російські військові в Криму захопили кращі військові кораблі України: десантний корабель «Костянтин Ольшанський», cубмарину «Запоріжжя», корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Придніпров'я», протичовновий корабель «Хмельницький».

P.S. Захоплений Росією український флот в Криму після окупації півострова не фігурує в позові України проти Росії про порушення нею Конвенції ООН з морського права.


Читайте також:
Полтава
Колишній районний центр Полтавщини разом із сусідніми страждає від демографічної кризи. Українців народжується менше, ніж помирає.
19:52
Полтава
На фасаді Ліцею імені Тараса Шевченка встановили пам'ятні дошки сімом воїнам. Усі вони свого часу були учнями й випускниками закладу.
11:45
Полтава
Небайдужі українці прагнуть не просто наблизити мир, а й усіляко звільнити наші землі від ворога. Тому передають на передову різну допомогу.
07:01
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
13 грудня, 20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23