Середньовічне печерне поселення виявили у Туреччині
Цікаве відкриття було зроблено у селі Сарáйоню неподалік Коньї посеред Анатолійського півострова. Нині там тривають дослідження.
Відповідні кадри з центральної Туреччини оприлюднило місцеве видання Yeni Şafak. Зазначається, що раніше невідоме підземне поселення із розгалуженою системою тунелів, датоване VIII століттям, може вміщувати приблизно 10 тисяч осіб.
Як стверджують археологи з Університету Анкари, печерне місто знайдено під час планових розкопок неподалік іншого, також середньовічного, але вже дослідженого. Обидва підземні поселення не з'єднані між собою, а отже існували цілком автономно.
Нововіднайдений об'єкт включає, серед іншого, цистерну, яка може задовольнити потреби у воді до 20 тисяч осіб, майстерні різних розмірів, велику виноробню, житлові приміщення, печі з димарями, склади та вентиляційні отвори. Хто саме мешкав у печерах, наразі не з'ясовано.
А проте, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», торік на околиці турецького міста Кайсері під час ремонту оселі випадково знайдено стародавнє підземне поселення. Цим печерам майже 2000 років, там переховувалися перші християни.