Середня Азія рве відносини з РФ, – The Wall Street Journal

СВІТ
27.07.2022, 08:12
Середня Азія рве відносини з РФ, – The Wall Street Journal
Фото: Facebook

Зростання прірви між росією та її найбільшим партнером Казахстаном стала несподіваним викликом для Владіміра Путіна.

Кремлівський бункерний щур настільки загрався у багатокрокову стратегію зі створення СССР-2, що допік навіть середньоазійським сатрапам.

Про це йдеться у редакційному матеріалі авторитетного видання "The Wall Street Journal", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Десятиліттями Кремль намагався не тільки зберегти, а й посилити власний вплив на Середню Азію, насамперед у Казахстані, багатому на нафту і газ, однак російське вторгнення в Україну істотно змінює ці відносини, на які з застереженням поглядають інші сусіди – Узбекистан і Кирґизстан.

Відтак на тепер Нур-Султан переглядає привілейоване становище Москви у своїй зовнішній політиці й зближується з Вашинґтоном, Анкарою і Пекіном, які пропонують розвиток в обмін на реформи, а не законсервувати status quo, вигідний Путіну.

Фактично, кульмінація цього процесу відбулася на під час саміту у Санкт-Петербурзі, коли президент Касим-Жомарт Токаєв сказав, що Казахстан не визнає прокремлівські терористичні угруповання на окупованому росіянами Донбасі.

При цьому слід зауважити, що, назверх дистанціюючися від РФ, Казахстан не планує зближуватися з Україною, адже у політичній та економічній системі координат Нур-Султана Київ стоїть на другорядних ролях.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", той, хто з представників путінського режиму виживе у внутрішньокремлівській гризні, спробує першим домовитися з колективним Заходом.

Читайте також:
Політика
Кремль намагається вплинути на результати виборів, використовуючи соцмережі та пропаганду.
02 квітня, 17:05
Війна
Уряд Польщі ухвалив рішення продовжити тимчасовий контроль на кордонах із Німеччиною та Литвою ще на пів року — з 5 квітня до 1 жовтня.
29 березня, 13:40
Війна
В Естонії вночі 25 березня збитий з курсу дрон врізався в димову трубу електростанції в Аувере.
25 березня, 11:45
Політика
Російські спецслужби знаходять нові способи доступу до акаунтів.
14 березня, 08:28
Кримінал
Поклав вибухівку в каструлю й залишив біля кав'ярні в центрі міста.
12 березня, 14:05