Середня Азія рве відносини з РФ, – The Wall Street Journal

СВІТ
27 липня, 08:12
Середня Азія рве відносини з РФ, – The Wall Street Journal
Фото: Facebook

Зростання прірви між росією та її найбільшим партнером Казахстаном стала несподіваним викликом для Владіміра Путіна.

Кремлівський бункерний щур настільки загрався у багатокрокову стратегію зі створення СССР-2, що допік навіть середньоазійським сатрапам.

Про це йдеться у редакційному матеріалі авторитетного видання "The Wall Street Journal", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Десятиліттями Кремль намагався не тільки зберегти, а й посилити власний вплив на Середню Азію, насамперед у Казахстані, багатому на нафту і газ, однак російське вторгнення в Україну істотно змінює ці відносини, на які з застереженням поглядають інші сусіди – Узбекистан і Кирґизстан.

Відтак на тепер Нур-Султан переглядає привілейоване становище Москви у своїй зовнішній політиці й зближується з Вашинґтоном, Анкарою і Пекіном, які пропонують розвиток в обмін на реформи, а не законсервувати status quo, вигідний Путіну.

Фактично, кульмінація цього процесу відбулася на під час саміту у Санкт-Петербурзі, коли президент Касим-Жомарт Токаєв сказав, що Казахстан не визнає прокремлівські терористичні угруповання на окупованому росіянами Донбасі.

При цьому слід зауважити, що, назверх дистанціюючися від РФ, Казахстан не планує зближуватися з Україною, адже у політичній та економічній системі координат Нур-Султана Київ стоїть на другорядних ролях.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", той, хто з представників путінського режиму виживе у внутрішньокремлівській гризні, спробує першим домовитися з колективним Заходом.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Після поразок на фронті кремлівський бункерний щур і його прихвосні визначилися з власною геополітичною короткостроковою стратегією.
вчора, 19:45
Світ
Певно, вже почав, адже все більше громадян близькосхідної ісламської республіки виходять на протести і беруть владу у свої руки.
26 вересня, 07:00
Світ
Те, що теперішня російська держава остаточно зазнає краху і зменшиться до рівня Московського царства стає очевидним не тільки українцям.
18 вересня, 19:04
Опінії
Будь-що, що накаже путінський режим, покірні орбанівські виконавці зроблять без заперечення. Особливо це стосується українського питання.
08 вересня, 08:18
Світ
Аби запобігти поглибленню турецького впливу у Сирії, де також присутні США та Іран, РФ муситиме визначатися, що для неї є важливішим.
17 серпня, 20:23
Світ
Близькосхідна шиїтська теократія активно допомагає країні-агресору озброюватися та здійснює навчання операторів безпілотників.
11 серпня, 20:18