Серійне виробництво турецького БПЛА Bayraktar TB3 стартує в 2024

СВІТ
30.10.2023, 15:32
Випробувальний політ Bayraktar TB3
Випробувальний політ Bayraktar TB3
Фото: Baykar Makina

Перший випробувальний політ ударного Bayraktar TB3 відбувся 27 жовтня та був приурочений до 100-річчя заснування Турецької Республіки.

Перший політ БПЛА Bayraktar TB3 відбувся на летовищі навчально-польотного центру в місті Чорлу, на північному заході Туреччині.

Новий безпілотник першочергово розрахований на роботу в морі. Це перша «пташка» від Baykar Makina, яка зможе злітати та приземлятись на кораблях з польотною палубою, та має складані крила для зберігання в корабельному ангарі.

Днями Baykar Makina оприлюднив відео із першого польоту Bayraktar TB3. Там ми можемо помітити важливу особливість його характеристик — можливість злітати із коротких злітно-посадкових смуг.

Перша презентація Bayraktar TB3 відбулась у березні 2023 року, і вже тоді стали відомі основні характеристики цього розвідувально-ударного БПЛА:

  • довжина фюзеляжу – 8,35 метра;
  • розмах крил – 14 метрів;
  • максимальна злітна маса – 1450 кг;
  • бойове навантаження – до 280 кг;
  • озброєння може розміщуватись на 6 вузлах підвіски;
  • силова установка - PD170 від турецької TEI з потужністю 172 к.с.

Bayraktar TB3 є молодшим братом Bayraktar TB2, який відрізняється і збільшеними габаритами, і розширеними розвідувальними та ударними можливостями.

Програма розробки Bayraktar TB3 була запущена через те, що Туреччині знадобилась альтернатива F-35B, купівля яких для Анкари була заблокована санкціями США, накладеними через контракт Туреччини та московії на поставку ЗРК С-400.

Новий ударний БПЛА має піти в серійне виробництво у 2024 році, і в першу чергу призначатиметься саме для ВМС Туреччині, яким такі безпілотники необхідні для укомплектування авіагрупи корабля TGG Anadolu, що проєктувався під F-35B.

Читайте також:
Війна
Згідно з даними медіа, половина снарядів, які рф використовує у війні проти України, надходять з Північної Кореї.
05 жовтня, 18:15
Війна
Ми сам на сам з ошалілим від крові замордованих людей ворогом. Американський уряд не хоче допомагати Україні здобувати перемогу на полі бою.
17 вересня, 14:53
Світ
Дії терористів ЦАХАЛ викликають занепокоєння у союзників.
14 вересня, 10:24
Війна
Не варто розглядати розробку фронтових інженерів як своєрідну диво-зброю. Так зване «Wunderwaffe» має короткочасний ефект у бою.
13 вересня, 19:29
Війна
Окупанти отримали балістичні ракети від Ірану.
10 вересня, 18:25
Опінії
Наші партнери викручують руки, прагнучи уникнути ескалації. Проте насправді цим лише провокують агресора на нові атаки, не лише гібридні.
10 вересня, 07:17