Сфера Дайсона зможе воскресити всіх померлих ?

17.06.2023, 09:27
Сфера Дайсона зможе воскресити всіх померлих ?

Люди можуть продовжити жити. Тільки вже в якійсь енергетичній, цифровій формі.

Востаннє сфера Дайсона згадувалася кілька років тому, коли астрономи виявили, що зірка Таббі (також відома як KIC 8462852) несподівано почала тьмяніти. Одним із найбільш незвичайних припущень стало те, що навколо Таббі високорозвинена цивілізація зводить гігантську сферу Дайсона для збирання енергії.

Слід зізнатися, ця гіпотеза не здобула популярності серед фахівців. Вчені припустили, що швидше за все зниження світлості викликано хмарою космічного пилу або залишками екзопланети, що зруйнувалася.

Проте багато людей дізналися про теорію сфери Фрімена Дайсона.

І ось тепер настав час дізнатися про ще одну дуже інтригуючу сторону цієї поки що ніким не побудованої структури.

Дослідники заявили, що ідея Фрімена може ні багато ні мало бути ключем до людського безсмертя.

Смерть здається незворотною та неминучою подією. І реальних доказів її оборотності немає. Ми спробуємо перерахувати всі відомі способи воскресіння мертвих, які не суперечать нашому нинішньому науковому розумінні світу. Хоча жоден з методів тепер неможливий, але багато хто з названих тут може стати реальним у міру подальшого технологічного розвитку.

Фріман Дайсон
Фрімен  Дайсон

У статті, самостійно опублікованій трансгуманістом Олексієм Турчином, який вивчає можливість продовження людського життя, та вченим та трансгуманістом Максимом Черняковим, серйозно розглядаються способи використання технологій для повернення до життя померлих. Звичайно, йдеться не про воскресіння трупів, а відновлення на якомусь носії свідомості померлої людини. Тобто людина зможе продовжити існувати в безтілесній формі своєї свідомості аж доти, доки прогрес не досягне необхідного рівня для того, щоб почати виробляти штучні людські тіла.

Філософію трансгуманізму справедливо порівнюють із науковою фантастикою, оскільки вона зосереджена на покращенні умов життя людини за допомогою технологій. Але вона має багато прихильників що працюють у галузях нанотехнологій, біотехнологій, інформаційних технологій та когнітивних наук.

Нею захоплюються фахівці у таких перспективних галузях як моделювання реальності, штучного інтелекту, суперінтелекту, програмного завантаження розуму, хімічної консервації мозку та кріоніки. Звідси й інтерес двох трансгуманістів до безсмертя через технології.

Але чому сфера Дайсона?

У четвертому розділі статті автори посилаються на праці Пола Алмонда:

“Воскресіння за допомогою квантового генератора випадкових чисел. Алмонд запропонував наступну ідею про воскресіння всіх людей, які будь-коли жили: використання квантового генератора випадкових чисел, який створює в комп'ютері випадковий розум (Almond, 2006).

Якщо інтерпретація множинності світів квантової механіки вірна, всі воскреслі свідомості людей з'являться на окремих тимчасових лініях, починаючи з моменту створення випадкового розуму. Це означатиме воскресіння кожного з його власного погляду, з погляду особистості.

Однак такий підхід не допоможе сторонньому спостерігачеві, який хоче воскресити, наприклад, родича, оскільки спостерігач не побачить цього родича у звичному розумінні. Але це можна назвати безсмертям для себе.

Адже ви, як свідомість, існуватимете і усвідомлюватимете своє існування. Цей підхід простий у обчислювальному відношенні, оскільки вимагає лише одного моделювання розуму”.

Пол Алмонд виклав свої ідеї у сфері завантаження розуму і квантового безсмертя – послідовності квантових подій, які дозволяють свідомості продовжуватися після фізичної смерті.

Сенс у тому, що кожного разу, коли свідомість людини може зникнути, завжди мають бути можливі послідовності квантових подій, які дозволяють свідомості продовжуватись.

Правда, знову ж таки виходячи з квантової теорії множинності світів, невідомо в якому з цих світів воно продовжиться.

Але головне - ми продовжимо жити. Тільки вже в якійсь енергетичній, цифровій формі.

Але потім кожну відновлену свідомість треба буде завантажити в сховища даних.

А для функціонування машини Штучного інтелекту такої потужності знадобиться енергія цілої зірки, яку, згідно з теорією дослідників, могла б накопичити лише сфера Дайсона.

Тільки ось створення сфери навколо Сонця може бути небезпечним для життя на Землі, тому вони пропонують звести її навколо найближчої до нас зірки. Що, знову ж таки, вимагатиме величезної кількості енергії, щоб дістатися до неї та розпочати будівництво сфери.

Ментальне безсмертя, забезпечене енергією, що дає сфера Дайсона, має дуже теоретичний характер.

Його набагато важче прийняти і уявити як можливу технологію доступного для огляду майбутнього, ніж інші методи наукового “воскресіння”. Наприклад, кріогеніка, яка вже знаходиться у першій фазі – заморожування мертвих. Але надовго застрягла у другій фазі – воскресіння мертвих.

Крім того, дана тема має дуже чутливе етичне питання і точно не є проблемою найближчих років.

Цікаво інше. У Біблії також сказано, що Ісус планує масове воскресіння померлих по всій планеті. Може, він ще в ті часи добре знав теорію квантового безсмертя?

Читайте також:
Історія
Так казав французький філософ, культуролог і соціолог Жан Бодріяр. Він прагнув відкрити людям очі на «нереальність того, що відбувається».
11 березня, 07:18
Життя
Австралійські біологи разом із кліматологами здійснили дослідження 1,2 мільйона новонароджених. Мета: з'ясувати причину передчасних пологів.
29 лютого, 21:39
Життя
Ілон Маск заявив, що перша людина, якій чіп від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.
20 лютого, 17:06
Світ
Автори пропонують створення міжнародного реєстру для слідкування за чіпами ШІ протягом усього їх життєвого циклу.
19 лютого, 17:06
Світ
Стартап Ілона Маска Neuralink успішно вжив чіп у мозок першому пацієнту.
30 січня, 10:34
Життя
Науковці виявили у вічній мерзлоті Сибіру стародавні віруси, які можуть загрожувати світові новою смертельною пандемією.
22 січня, 17:43