Шах поки без мату для корупційних схем Зеленої влади

Опінії
28.01.2023, 18:15
Вікторія Нуланд, за столом у центрі, заступник держсекретаря з політичних питань, дає свідчення перед слуханнями щодо України у комітеті Сенату з міжнародних справ у Вашингтоні у четвер.
Вікторія Нуланд, за столом у центрі, заступник держсекретаря з політичних питань, дає свідчення перед слуханнями щодо України у комітеті Сенату з міжнародних справ у Вашингтоні у четвер.

Сполучені Штати використовують «надзвичайні заходи» для відстеження невійськового фінансування.

Дипломатичний кореспондент у Вашингтонському бюро The New York Times

У вівторок кілька вищих українських посадовців були звільнені або змушені піти у відставку після звинувачень у корупції в уряді, включаючи повідомлення про те, що українські військові погодилися платити завищені ціни за продовольство, призначене для її військ.

Сенатор Джефф Мерклі
Сенатор Джефф Мерклі

Один із трьох офіційних осіб Байдена, які свідчили перед слуханнями щодо України у Комітеті з міжнародних відносин Сенату, Вікторія Нуланд, заступник державного секретаря з політичних питань, заявила, що потрясіння в Києві «надсилає дуже сильний сигнал іншим, які намагатимуться уникнути правосуддя». Це війна, і це важливо для майбутнього України».

«Ми дуже чітко заявили, що ми повинні бачити, як вони переслідують цю війну, кроки по боротьбі з корупцією, включаючи належне корпоративне управління та судові заходи, рухаються вперед», – додала вона.

Пані Нуланд відповідала на запитання сенатора Джеффа Мерклі, демократа від штату Орегон, який сказав, що він стурбований тим, що корупція в українському уряді може бути «свого роду раком, який роз’їдає підтримку, яка їм потрібна від усіх у світі».

Визнаючи, що важко контролювати зброю та гроші в країні, охопленій війною, офіційні особи США та Європи наразі розглядали драму в Києві як доказ того, що пан Зеленський, який балотувався в президенти як сміливий борець з корупцією, залишається відданим цій меті.

Селеста Волландер, помічник міністра оборони з питань міжнародної безпеки, заявила комітету Сенату, що адміністрація «не бачила правдивих доказів будь-якого переведення зброї, наданої США, за межі України».

Ерін МакКі, помічник адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку, заявила, що Сполучені Штати використовують «надзвичайні заходи» для відстеження невійськового фінансування.

Деякі сенатори, в тому числі голова комітету від Демократичної партії Боб Менендес із Нью-Джерсі, поставили під сумнів, чи є в адміністрації Байдена чіткий план війни в Україні.

«У найближчій перспективі, я думаю, є питання, на яке потрібно відповісти: яка ваша стратегія, щоб допомогти Україні досягти перемоги?» – запитав пан Менендес, який сказав, що Сполучені Штати повільно постачали Києву ключові системи озброєння.

Виникли також питання щодо зростання ціни американської економічної та військової підтримки Києва.

«Багато американців, і, звичайно, багато жителів штату Теннессі, які зі мною розмовляють, дуже стурбовані певним типом безстрокових зобов’язань щодо України», – сказав сенатор Білл Хагерті, республіканець від Теннессі, який попросив «яснішого уявлення про те, куди ми рухаємося» (Рушійною силою майбутніх виборів в США буде саме українське питання, реальний шанс дискредитувати політику Байдена, це довести наявність корупційних схем в Україні. Чи зможе наш уряд втриматися від звичних "легких грошей" ? Найбільшим випробуванням для нашої влади буде неможливість замилювання очей аудиторам США, безстрокові судові позови та відводи суддів тут не допоможуть - Ред. Останній Бастіон).

Читайте також:
Опінії
Романи антиутопії вже не здаються настільки вигаданими.
10:13
Опінії
Але її кількість тане із кожним днем цього геноцидного конфлікту. Ворог внутрішній і зовнішній виснажує нашу націю.
вчора, 18:30
Опінії
Байден має вирішити, як йому відновити реноме Сполучених Штатів
13 квітня, 19:37
Опінії
Начальник управління головної інспекції ГУНП в Закарпатській області Особисто прикриває незаконну торгівлю деяких точок на ринку Ужгорода.
13 квітня, 14:05
Опінії
Злочинці звинувачують героя, супроти якого нема ні факту, ні складу злочину, вже з першого засідання заходить у процесуальні тупики.
13 квітня, 12:05
Опінії
У нашій поразці будемо винні лише ми. Завдяки партнерам у нас є шанс її уникнути хоча б частково.
13 квітня, 07:39