Шестірок не даємо

Опінії
16.03.2021, 10:50
Шестірок не даємо

Правнуки Дзержинського продовжують радувати волелюбний український народ «зливом» телефонних розмов Віктора Медведчука

Відомий журналіст, публіцист і блогер

В цих розмовах нинішній народний депутат України у 2014-2015 роках за дорученням українського керівництва веде задушевні розмови з помічником Путіна Владиславом Сурковим. Чергову порцію записів оприлюднило видання «Обозрєватєль»:

Медведчук: Є прохання, Славо. Там із "Царем" зв'язався Сергій Сергійович, так? Він не Сергій Сергійович, він узагалі... Це Грицак – перший заступник голови СБУ. А той йому почав: "Ти знаєш, із ким ти розмовляєш?" Той каже: "Давай на нейтральній території зустрінемося, обговоримо залізничний вузол, Дебальцеве і доставку... А той почав: "Та ну, з ким ти розмовляєш". Якось йому натякнути, що та теж людина немаленька, він генерал-полковник, до речі.

Сурков: Алло, Віть. А тема там якась?

Медведчук: А тема Дебальцевого і поставок туди готівки.

Сурков: А, це він про цю ж тему, я зрозумів.

Медведчук: Ця людина – він перший заступник голови СБУ. Це той, який зі мною працює, і щодо полонених зокрема.

Сурков: Я читав, його призначили, зокрема щодо полонених. Добре, зараз спробуємо щось зробити, так.

Медведчук: Ну коротше скажи "Царю"... Той не може ж йому по телефону пояснювати... Просто скажи – нормальна людина теж...

Сурков: Шанована людина, так?

Медведчук: Шестірок не даємо, так! Так-так, шановані люди.

Діалог вимагає нагального коментаря, оскільки Медведчук телефонував Суркову з кабінету Василя Сергійовича Грицака, більше відомого в народі як «Вася-їбанько» – на запису чути Васін голос, який схвалює те, що каже Віктор Володимирович у слухавку. Розмова відбулась на початку 2015 року, перед розгромом під Дебальцевим українських військ, якими командував Вася-їбанько – Василь Сергійович на той час був не просто першим заступником голови СБУ, він з 7 липня 2014 року очолював Антитерористичний центр при СБУ та, відповідно до ст. 12 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», був керівником оперативного штабу АТО. Саме Грицак ОДНООСІБНО (це – пряма вимога Закону) керував антитерористичною операцією на Сході, організовував Іловайський та Дебальцевський котли й передав терористам Донецький аеропорт.

Віктор Медведчук на той час був суто приватною особою, яку Вася-їбанько, як керівник АТЦ при СБУ, 23 грудня 2014 року на підставі ч.2 ст. 16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» призначив спецпредставником СБУ, якій надав допуск до державної таємниці та перепустку для проходу в приміщення СБУ і якій доручив від імені СБУ вести переговори з очільниками терористів.

«Цар» – це такий собі Володимир Петрович Кононов, громадянин України, тренер з дзюдо, якого Сурков призначив «міністром оборони ДНР».

Судячи з розмови, Вася-їбанько організував поставки української готівки на окуповану територію, але не зміг домовитись з «Царем» і тому попрохав Медведчука передати в ДНР через Суркова, що Грицак – це «нормальна людина», яку шанують Медведчук і Сурков і з якою можна вести справи.

До речі, люди брешуть, що наприкінці 2019 року Грицак звертався до кількох бізнесменів з оточення Віктора Медведчука і прохав поради, як йому краще вкласти в бізнес 100 млн. доларів, які він заробив у ході проведення АТО.

Сподіваюсь дочекатись записів розмов, де йдеться про те, як Вася-їбанько постачав на окуповану територію спирт, нелегально вироблений підприємствами «Укрспирту», що контролювались «Чебою» (Олексій Чеботарьов, з весни 2014 року перебуває в розшуку за підозрою у викраденні Юрія Вербицького та Ігоря Луценка), і завозив з ДНР для наступної контрабанди в Європу сигарети виробництва донецької фабрики «Хамадей», яка на той час належала Мішані Косому (Михайло Ляшко, вбитий у Криму в грудні 2015 року).

Шестірок не даємо_1

На фото – повідомлення з сайту СБУ про призначення Віктора Медведчука спецпредставником Служби безпеки України. Довірену особу Медведчука Юрія Тандіта, про якого також йдеться  в цьому повідомленні, Вася-їбанько в наступному зробив радником голови СБУ й доручив йому вести на телеканалі «Прямий» передачі про чесноти Московського патріархату. 

Читайте також:
Опінії
6 липня Зеленський перекинув пускові установки Patriot до Одещини. Там їх знищили росіяни.
вчора, 11:05
Війна
Наближені до влади блазні використовують громадян у власних меркантильних цілях. Доля народу та України їм цілковито байдужа.
07 липня, 14:53
Опінії
Усе він веде до нових «Мінських перемовин» які так критикував.
01 липня, 16:04
Опінії
Крайній раз верховний головнокомандувач уже говорив не про перемогу у війні, а про «припинення війни»
01 липня, 09:05
Політика
Павза із прийняттям у цілому законопроєкту про заборону московських попів явно затягнулася. «Слуги» відпрацьовують московську зарплату.
28 червня, 13:47
Політика
Спритні на руку ділки хочуть вивести із державної власності унікальне підприємство. Чиновники відверто плюють у душі на наших Воїнів-Героїв!
28 червня, 06:01