Created with Sketch.

Шевченкова істина у настановах Ніцше

24.11.2023, 21:30
Фото: Google

Зазвичай кажуть: шкільні роки — найтяжчі, але цього мало для розуміння. Бо це ще й роки, що вирішують долю кожного з нас у подальшому...

Ці слова у свої 14 років написав майбутній видатний німецький мислитель Фрідрих Ніцше (1844-1900). З власного досвіду він стверджував, що шкільні роки тяжко даються юнакам і юнка, оскільки молодому розуму доводиться замкнутися у тісних рамках.

Але ці рамки тісні якраз для тих, кому період навчання у школі дається тяжко, і часто це справді порожні роки. Тому дуже важливо добре їх використовувати для саморозвитку:

«Тут головне, щоб людина поступово формувалася у всіх науках, мистецтвах, здібностях і до того ж, щоби тіло і дух йшли пліч-о-пліч. Треба сильно остерігатися односторонності у навчанні.

Всіх письменників треба читати з багатьох причин, не тільки заради граматики та синтаксису, стилю, ні, ще й заради історичного змісту, розумових поглядів. Навіть давньогрецьких і латинських поетів треба вивчати одночасно з німецькими класиками, порівнюючи образ їхньої думки.

Так само і з історією: слід займатися прискіпливим дослідженням, а заодно і географією. Математику треба вчити з фізикою та музикою, вони нероздільні, і тоді з дерева істини виростуть прекрасні плоди, натхненні одним духом, освітлені одним сонцем».

Читайте також
Маємо гартувати молодь України, готуючи до випробувань російської війни
Опінії
Українській армії варто запозичити тактику німців часів Другої світової війни
Війна
Для розуміння дійсності західним інтелектуалам слід відвідати Україну — філософ Аарон Вендланд
Світ
Життя не повинно відходити від природи
Життя
Українцям слід бути тверезими націоналістами, відкинувши п'янкий популізм
Політика
Державна перебудова воюючої України за зразком Японії
Політика