ШЕВРОН МОЄЇ БРИГАДИ

Опінії
19 вересня, 15:05
ШЕВРОН МОЄЇ БРИГАДИ

Я ношу цей шеврон тому, що він частина моєї військової форми. Це знак бригади в якій я служу.

Письменник, блогер, історик-дослідник, журналіст

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Це моє фото. У мене на руці шеврон моєї бригади - 72-ї окремої механізованої. Бригади Чорних запорожців. Або Чорної бригади.

Я ношу цей шеврон тому, що він частина моєї військової форми. Це знак бригади в якій я служу.

А ще я ношу цей шеврон тому, що я маю юридичне і моральне право його носити. Тому, що я не бігав від мобілізації до ЗСУ, навпаки замість тилової частини до якої я обов'язково потрапив би по стану здоров'я, я добився залучення у бойову бригаду, де служити реально важко, але почесно. Тому, що я тягну лямку простого солдата, незважаючи на все моє попереднє життя. Я стою в нарядах. Я розвантажую машини і тягаю воду. Я їжджу як вантажник за харчами та БК. Я виконую бойові задачі в режимі 24/7 незалежно від вихідних, дня і ночі. Я сплю на підлозі в старенькому похідному спальнику. Я знаю що воно таке коли душ це мокрий рушник, а прання це тазик з водою з криниці - тижнями. Я їжджу з завданнями на передову. Я добуваю для свого підрозділу електронні гаджети і техніку для роботи, через волонтерів.

Я не з чуток знаю що таке свист куль "покемона" та ДШК, і снарядів "бехи". Я бачив як міни лягають біля траншеї у притул і знаю як від вибуху снарядів закладає вуха. Я знаю що таке закусювати губу, долати страх і виконувати задачу, тому що...

ТРЕБА!!!

Я ношу шеврон своєї бригади і вважаю що маю повне право його носити. А поруч зі мною такий самий шеврон носять мої побратими. Їх ранять. Їх убивають. Вони віддають найцінніше за право України існувати - життя та здоров'я. За право наших людей будувати своє майбутнє в мирі.

Вони кров'ю заслужили право носити наш шеврон.

Ми всі - Бригада Чорних запорожців. Ми всі, від комбрига до ремонтника - єдиний бойовий організм, де від роботи кожного залежить успішність усієї бригади. Кожен з нас - частка цього організму. Про це свідчить шеврон бригади на наших рукавах.

Питання, як після всього цього я ставлюся до особи яка жодного дня не була одним з нас, але начепила шеврон нашої бригади, "бо подарували"?

Відповідь, з відчуттям глибокого презирства, приховувати яке я не маю бажання.

Я вважаю що ці особи намагаються до нашої бригади просто примазатися, так само як примазується юний шмаркач до слави брата-десантника, якого бояться гопники і люблять дівчата. Бо нема за шмаркачем ніяких подвигів. Тільки трьоп.

Так, я знаю, законом не заборонено. Так я знаю, подарували. Подарували? Ну почепи шеврон у себе вдома на стінку і фотографуйся з ним. Бо так само як берет ДШВ чи морської піхоти, або як чорний пояс з карате, ти його не заслужив. Ти його отримав. І як би ти не виправдовувався - тим хто заслужив такий шеврон ти ніколи не станеш.

Заслужити - через стройову частину 72-ї ОМБР. Тільки так. І це не складно.

Я, Дмитро Вовнянко, літературний псевдонім "Дмитро Калинчук" - блогер, письменник, політичний експерт і публічна особа, яку регулярно можна було побачити в популярних ток-шоу на телебаченні. Зараз я ношу найвище звання в Україні - солдат Збройних сил. Попереднє життя не заважає мені служити простим солдатом, хоча вже повірте, фраз "Воно тобі треба?" я наслухався з перебором.

Я ношу шеврон Бригади Чорних запорожців з гордістю. Я заслужив право носити шеврон моєї бригади. На відміну від...

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Світ
На тлі постійних погроз, які лунають із московського Кремля у бік колективного Заходу, Таллінн і Берлін взялися гартувати своїх солдатів.
04 жовтня, 20:54
Війна
У вільний від бойових дій час українські захисники наполегливо тренуються відкидати ворогів з укріплених позицій і зачищати місцевість.
06 вересня, 19:09
Війна
Безпека тилу – один із найважливіших чинників війни, тому у західних областях активно тренують бійців поборювати ворожих диверсантів.
14 липня, 08:01
Війна
Агресивну війну розв'язану росією проти волелюбної України можна виграти не автоматом, а виключно ракетами, літаками та артилерією.
12 липня, 18:12
Війна
Попри щоденні провокації ворожих пропагандистів і гучні заголовки у вітчизняній пресі, жителів української столиці просять не панікувати.
05 липня, 21:15
Війна
Керівник оборони Миколаєва генерал-майор Збройних Сил України Дмитро Марченко переконаний, в України виник шанс, якого не було досі.
16 червня, 09:18