"ШІ може привести до зникнення людства"

СВІТ
01 червня, 11:05
"ШІ може привести до зникнення людства"

А може, страх відволікає від реальних проблем?

«Штучний інтелект може призвести до зникнення людства», — з таким апокаліптичним попередженням виступила група керівників та вчених із технологічних компаній, включаючи OpenAI та Google DeepMind.

«Зменшення ризику зникнення людства через розвиток штучного інтелекту має стати глобальним пріоритетом поряд з іншими ризиками, такими як пандемії та ядерна війна», — йдеться у заяві, опублікованій на сайті Центру безпеки ШІ, некомерційній організації із Сан-Франциско.

Це весь текст заяви, яку його автори свідомо зробили максимально коротким, щоб «не розбавляти думку». Заяву вже підписали понад 350 керівників, дослідників та інженерів у галузі ШІ, у тому числі Сем Альтман із OpenAI, Деміс Хасабіс із Google DeepMind та Даріо Амодей із Anthropic.

А може, все не таке страшно?

Не всі експерти зі штучного інтелекту поділяють подібні настрої. Наприклад, Ян Лекун, віце-президент та провідний AI-дослідник корпорації Meta, вважає їх сильно перебільшеними.

"Я думаю, що масштаби проблеми зрівнювання ШІ з людським інтелектом були сміховинно перебільшені, а наша здатність вирішити її - дуже недооцінена", - написав він.

З ним згодні й інші експерти, які вважають, що страх перед ШІ, по-перше, нереалістичні, а по-друге, відволікають увагу від реальних проблем.

"Нині ІІ не настільки розвинений, щоб подібні побоювання матеріалізувалися", - заявив BBC професор Прінстонського університету Арвінд Нараянан.

Нагадаємо, що в березні професор лінгвістики Массачусетського технологічного інституту Ноам Хомський опублікував есе про ChatGPT у New York Times разом із професором лінгвістики Яном Робертсом та директором зі штучного інтелекту технологічної компанії Джеффрі Ватумаллом.

В есе автори написали, що ChatGPT та інші ШІ-системи не здатні до незалежного мислення. На додаток, відповіді ChatGPT демонструють «банальність зла: плагіат, апатію та ухильність».

Ноам Хомський
Ноам Хомський

Одним із тих, хто поділяє страх перед можливостями ШІ, але вирішив взяти розвиток технології під свій контроль, — підприємець та інженер Ілон Маск.

У квітні він повідомив, що створив компанію X.AI для розробки рішень у сфері штучного інтелекту. А місяцем раніше він, і ще понад 1000 експертів, підписали відкритий лист, який закликає лабораторії ШІ по всьому світу призупинити розробку моделей потужніших за GTP-4 через «значні ризики для суспільства і людства». У Ілона Маска є своє бачення яким має бути підхід до розвитку ШІ.

Гучною була історія, яка сталася влітку 2022 року, коли 41-річний інженер Google заявив, що ШІ знайшов свідомість. Його усунули від роботи, а потім звільнили.

Історія розвитку людства пам'ятає науково-технічні революції, які викликали страх і побоювання людей, що їх замінять машинами. Ченці, які переписували рукописи від руки, засуджували друкарський верстат, а камеру оголосили смертю живопису в середині 1800-х років.

Згадайте рух Луддітов, що виник у першій чверті ХІХ століття під час промислової революції в Англії. Тоді робітники ламали машини та обладнання на знак свого протесту. Науково-технічна революція – річ неминуча…

Читайте також:
Політика
Дивно, коли Ілон Маск намагається нас обмежити у використанні терміналів Starlink
21 вересня, 14:55
Життя
В Україні може з'явитися тестовий стільниковий зв'язок п'ятого покоління (5G).
19 вересня, 15:55
Війна
РЕБ ворога може його придушити повністю, але дрон все одно буде летіти своєю запрограмованою траєкторією та повернеться автономно
17 вересня, 12:23
Життя
Цей проект був створений польським стартапом Nevomo і теоретично він здатний розігнатися до 550 км/год.
12 вересня, 09:22
Світ
Розпочалася місія «Місячний снайпер» з метою приземлення на поверхню Місяця з високою точністю.
11 вересня, 19:09
Життя
Розміщення телескопів на Місяці — ідея не нова.
11 вересня, 17:31