ШІ Robotics Transformer 2 від Google навчить роботів прибирати сміття

СВІТ
30 липня, 13:48
ШІ Robotics Transformer 2 від Google навчить роботів прибирати сміття

Google представила нову модель штучного інтелекту, яка допоможе навчити роботів виконувати такі завдання, як збирання сміття.

Robotics Transformer 2 (RT-2) – модель дій із візуальною мовою, навчена на інформації та зображеннях в Інтернеті, які можуть бути перетворені на дії робота.

Таке завдання, як прибирання сміття, здається людям простим, проте воно вимагає розуміння та навчання. Робот повинен розпізнати предмети як сміття, розуміти, як збирати їх та викидати. Замість того, щоб програмувати робота для виконання цих конкретних завдань, RT-2 дозволяє йому використовувати знання, отримані в результаті навчання в інтернеті.

Про це повідомляють CNBC та Google.

«Robotics Transformer 2, або RT-2, є першою у своєму роді моделлю бачення-мови-дії (VLA).

Модель на основі Transformer, навчена на тексті та зображеннях з інтернету, RT-2 може безпосередньо керувати діями робота.  Так само як мовні моделі навчаються на тексті з інтернету для вивчення загальних ідей та концепцій, RT-2 обробляє дані з мережі, щоб інформувати роботів про можливу поведінку».

За словами Google, модель другого покоління майже подвоїла продуктивність роботів у раніше невідомих сценаріях порівняно з більш ранньою версією RT-1. Також нова версія може використовувати елементарні міркування для відповіді на команди користувача.

У Google наразі немає планів з широкого випуску або продажу роботів на основі RT-2. Але схоже, що роботи скоро навчаться виконувати найпростіші творчі функції в реальному світі.

Читайте також:
Світ
Після вступу Суомі до Північноатлантичного альянсу тамтешні майстри взялися з ентузіазмом виробляти інноваційні пристрої смерті для ворогів.
15 вересня, 17:22
Світ
На глобальний ринок стартап планує вийти не пізніше 2029 року з огляду на обмеженість міських залізничних колій у Філіппінах.
02 вересня, 12:24
Війна
Американські військові підкреслюють, що там де можна використовувати відносно дешеві рішення – їх потрібно використовувати
05 червня, 12:17
Життя
Реактивні літаки щодня курсують у повітрі, а більшість людей не замислюються, як це вдається. Останній Бастіон" розкриває таємницю...
28 травня, 17:13
Життя
Мультимодальна велика модель мови "GPT-4", створена міжнародною компанією "OpenAI", може бачити й чути душі людей.
30 квітня, 17:56
Війна
Компанія SpaceX, якій належить Starlink, відмовилася від коментарів
19 квітня, 09:20