Шляхом експерименту вчені довели можливість існування екзопланет з алмазів

14.09.2020, 16:29
Шляхом експерименту вчені довели можливість існування екзопланет з алмазів
Фото: vgolos.com.ua

Водночас вчені відзначають, що у таких планет, ймовірно, немає властивостей для виникнення і розвитку на них життя, бо води там вкрай мало.

Вчені із Чиказького й Аризонського університетів провели експеримент, який дозволив їм підтвердить, що екзопланети з алмазів дійсно можуть існувати. 

Щоб це могло статися, планета повинна містити велику кількість води, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені провели експеримент, в якому відтворили надра таких планет. 

Так, вчені використали високу температуру і спеціальні комірки з алмазним ковадлом під великим тиском (такі умови характерні для внутрішніх частин планети). Зануривши карбід кремнію в воду, вони затиснули його між алмазними ковадлами, щоб отримати дуже високий тиск. А потім зробили нагрів за допомогою лазера.

«Виявилося, що під впливом високих температур і тиску карбід кремнію вступає в реакцію з водою і перетворюється на алмази і кремнезем. У результаті гіпотеза вчених підтвердилася: екзопланети, багаті вуглецем, в складі яких є вода, можуть містити велику кількість алмазів і кремнезему», – повідомляють  журналісти.

Разом з тим, вчені відзначають, що у таких планет, ймовірно, немає властивостей для виникнення і розвитку на них життя, бо води там вкрай мало.

Як відомо, ідея існування екзопланет з алмазів не нова. У 2012 році вчені припустили, що планета в сузір'ї Рака містить дуже багато вуглецю, який під тиском в її надрах утворює великі шари алмазів і графіту. Втім у наступному році вчені представили вже інші, більш скромні, оцінки кількості вуглецю в екзопланеті.

«Але,  це не означає, що такі планети не можуть існувати біля зірок, показники вуглецю до кисню у яких вищі, ніж у Сонця», – переконані вчені.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07