Шмигаль "вирішив" проблему безробіття в Україні

ПОЛІТИКА
22.06.2022, 12:55
Шмигаль "вирішив" проблему безробіття в Україні

Кабмін вирішив, що безробітних залучатимуть до розбору завалів та будівництва захисних споруд

"Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати гроші від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. Безробітні українці залучатимуться до суспільно корисних робіт: розбирання завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні або сільськогосподарські роботи", - Денис Шмигаль.

21 червня, виступаючи на засіданні Кабміну, прем'єр-міністр Денис Шмигаль реформував усю сферу зайнятості.

"В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами.

Це стосується організації роботи в тилу.

Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуться до суспільно корисних робіт.

Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні, визначатиме місцева влада.

Звичайно, ця праця оплачуватиметься. Держава платитиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату у розмірі мінімальної (6500 грн - прим ред). Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати гроші від держави та відмовлятися від запропонованої роботи.

В умовах воєнного часу держава не має для цього ресурсів. Усі мають або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту.

Окремо слід зазначити, що статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

Наше завдання зараз просте і зрозуміле – кожен має працювати на перемогу.  Для цього потрібно консолідувати всі можливі ресурси.

Всі ці кроки щодо створення нових робочих місць, реформування сфери зайнятості, грантова допомога бізнесу — це нова економічна політика, яка допоможе нашій країні вистояти, перемогти, почати стрімко відновлювати нашу державу», - наголосив прем'єр-міністр.

Отже, ми бачимо, що уряд Шмигаля-Гетманцева продовжує втрачати зв'язок з реальністю та штовхає воюючу країну у прірву. Замість того, щоб лібералізувати податкове законодавство та надати бізнесу можливість розвиватися під час війни, представники 95-го кварталу продовжують страждати популізмом.

Замість створення нових робочих місць в країні, уряд пропонує залучати безробітних до суспільно-корисних робіт, використовуючи їх як некваліфікованих робітників. Ні про яку постійну роботу та впевненість у завтрашньому дні для громадян України не йдеться.

Ба більше, великі економісти від 95-го кварталу вирішили позбавити виплат по безробіттю тих українців, які втікаючи від війни змушені були виїхати зі своїми дітьми закордон. Фактично влада відмовляється допомагати українським біженцям, на відміну від тих країн, які прийняли наших громадян та всіляко їм допомагають.

Читайте також:
Опінії
Кармічні бумеранги летять повільно, але б'ють надійно. Прямо у тім'ячко «найвеличнішого лідора світу» і 4-разового Зе-ухилянта.
16:00
Війна
Своїм свята і гастролі, а українців в окопи.
08 грудня, 13:05
Політика
На планеті майже 200 країн і всі вони мають свої власні проблеми і свій внутрішній порядок денний. Ми не в центрі світу.
07 грудня, 20:30
Політика
Чому шкідникам державного масштабу дозволено обливати брудом наших захисників? Очевидно, що цим процесом керують із Банкової.
06 грудня, 19:01
Опінії
Не люблять вони нашого президента...
03 грудня, 10:28
Позиція
У рамках передвиборного туру Зеленський відвідав метро-школу в Харкові, де для зустрічі з ним дітям одягнули піонерські «галстуки»
02 грудня, 11:40