Шмигаль заявив, що перенаправляти кошти з ЗелеМарафону на ЗСУ – недоцільно

ВІЙНА
15 квітня, 20:12
Шмигаль заявив, що перенаправляти кошти з ЗелеМарафону на ЗСУ – недоцільно

За 2022 та 2023 роки на ЗелеМарафон було витрачено 2,13 млрд грн. На 2024 рік на фінансування ЗелеМарафону вже заклали майже 2 млрд грн.

Денис Шмигаль відповів на петицію щодо переспрямування коштів, призначених для виробництва телемарафонів «Єдині новини» і телеканалу «FreeДом», на фінансування безпілотників та пікапів для ЗСУ.

Як зазначено у відповіді, Шмигаль вважає це недоцільним.

«Оскільки забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики у сфері національної безпеки і оборони, а реалізація єдиної інформаційної політики — пріоритетним питанням національної безпеки, то фінансування відповідних заходів є вагомою складовою протидії військовій агресії Російської Федерації проти України, зокрема в інформаційному просторі. Відповідно перерозподіл зазначених у петиції видатків шляхом їх спрямування на потреби інших складових сектору безпеки та оборони не є доцільним» – йдеться у відповіді на петицію.

Також прем’єр зазначив, що уряд системно працює над залученням фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, зокрема міжнародної допомоги, на задоволення потреб і підвищення спроможностей ЗСУ.

Петиція набрала 29 562 голоси за неповних три місяці: із 17 січня по 3 квітня 2024 року.

У ній йшлося про те, що телемарафони «Єдині новини» та «Фрідом» є надзвичайно дорогими для державного бюджету.

«За 2022 та 2023 роки на них було витрачено 2,13 млрд грн. За цю суму можна було б купити 21 515 квадрокоптерів DJI Mavic 3 або 4000 пікапів в доброму стані. На 2024 рік на фінансування телемарафонів вже заклали майже 2 млрд гривень», –  зазначив автор петиції Павло Білоус.

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що українці все менше довіряють організованому владою ЗелеМарафону «Єдині новини». На це вказують дані соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Якщо між травнем 2022 року і жовтнем 2023 року частка тих, хто довіряє, знизилася з 69% до 48%, то до грудня 2023 року показник довіри до телемарафону знизився до 43%.

Водночас соціологи зазначають, що в Україні до 38% зросла частка тих, хто не довіряє телемарафону. Ще 19%  громадян мають невизначене ставлення до нього.

Нещодавно стало відомо, що працівники ЗелеМарафону підлягають бронюванню від мобілізації. Також було заброньовано працівників кіностудії Кирила Тимошенка, яка отримала статус «критично важливе підприємство».

«Кінокіт», який за 4 роки отримав 350 мільйонів гривень, тепер просить фінансової підтримки.

Читайте також:
Політика
«Кінокіт», який за 4 роки отримав 350 мільйонів гривень, тепер просить фінансової підтримки.
09 квітня, 11:05
Опінії
В муках народжували цей закон про мобілізацію, а коли він народився виявилося, що це чергова зелена жаба
08 квітня, 17:14
Політика
Кошти отримали телеканали Ахметова, Пінчука та Коломойського.
30 березня, 11:18
Війна
Від наступу до контрнаступу один крок і тисячі втрачених життів на полі бою. Перспективи на цей і наступний рік не вселяють позитиву...
вчора, 19:57
Війна
У бригаді також попередили, що слова засновника DeepState Погорілого підхопили низка російських пропагандистів.
вчора, 18:46
Війна
Навчання Immediate Response є частиною великої серії навчань НАТО Steadfast Defender
вчора, 17:27