Що потрібно знати про нового міністра оборони

ПОЛІТИКА
14.10.2014, 09:59
Що потрібно знати про нового міністра оборони

Заміна одіозного міністра оборони Валерія Гелетея командувачем Нацгвардії Степаном Полтораком стала вдалим маркетинговим кроком Президента.

Учора, 13 жовтня, президент Петро Порошенко вніс до парламенту кандидатуру нового міністра оборони. До генерал-полковника Степана Полторака у депутатів питань не виникло. Тим більше, що нинішня ситуація на Донбасі дійсно вимагає не стільки повномасштабних військових дій, скільки поліцейських функцій по забезпеченню правопорядку та боротьбі з диверсійними групами. Саме тому Степан Полторак як командувач Нацгвардією, людина, яка мала безпосереднє відношення до створення добровольчих батальйонів, здатний впоратися з новими викликами. Він з'єднує в собі і військовий досвід, і значний досвід роботи в органах МВС, пише «Деловая столица»

Полторак закінчив Орджонікідзевське вище військове командне училище МВС СРСР, а також Військову академію Збройних сил України. З серпня 1983 - на військовій службі. Був на посадах командира взводу, роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону, полку, бригади. З березня 2002 року - начальник Академії внутрішніх військ МВС України. 28 лютого 2014 року Полторак став командувачем внутрішніх військ України, а з 19 березня він командує Нацгвардією.

Ця посада далася Полторакові непросто. Парламент затвердив його лише з третьої спроби. У депутатів викликало питання діяльність Полторака в часи Евромайдану. З'явилася інформація, що нібито з його згоди в Київ на революційний Майдан з Харкова привозили курсантів міліцейської академії. Офіційного підтвердження ця інформація не знайшла.

Головне питання - Полторак тимчасова фігура або він ж буде міністром хоча б рік. Треба відзначити, що він не входить в коло друзів Порошенка і говорити про особисту відданість не доводиться. Президент давно усвідомив, що Гелетея треба списувати, але звільнити його відразу після Іловайська не наважився. Зараз заміна Гелетея - це прекрасний маркетинговий хід. Разом з генералом - охоронцем йдуть у небуття промахи, і складається враження, що ми перегорнули сторінку і починаємо фактично все з чистого аркуша.

Про те, в якій мірі Полторак буде самостійною фігурою, ми дізнаємося через кілька днів, коли з'являться перші кадрові призначення (звільнення) в міністерстві та Генштабі. Як стало відомо, Полторакові обіцяють досить широкі повноваження. Хоча, безумовно, повної кадрової свободи у нього не буде. Що стосується того, чи буде він фігурою тимчасовою, то тут все залежить тільки від нього самого. Впорається із завданням побудови нової армії, при цьому не перетворюючись на політика, буде міністром довго. Захоче грати в політику або завалить роботу - буде звільнений.

Відділ моніторингу «Останнього Бастіону»

Читайте також:
«Притягнути до відповідальності всіх, хто розстрілював міліціонерів»
вчора, 15:13
Верховній Раді пропонують вшанувати геноцид вірмен.
вчора, 13:15
В Керчі ФСБ затримала двох неповнолітніх місцевих мешканців 2003 та 2004 року народження, які начебто готували терористичний акт.
18 лютого, 20:21
В області стартувала кампанія по прийому юнаків на строкову військову службу.
18 лютого, 13:11
Депутати хочуть покращити становище жінок, традиційно забуваючи про чоловіків.
18 лютого, 12:34
До такого висновку прийшли розслідувачі з групи Bellingcat і журналісти російського видання The Insider.
17 лютого, 20:29