Що приховує Енергоатом?

ПОЛІТИКА
19 березня, 15:30
Що приховує Енергоатом?

Хто провів переоцінку майна та має провести аудит «Енергоатому», який збільшив вартість свого майна вдвічі після окупації ЗАЕС

Після підвищення тарифів на електроенергію «Енергоатом» мав отримати суттєво більший прибуток за 2024 рік.

Про це повідомляє видання «Forbes Ukraine» із посиланням на думку експертів і джерел. У пресслужбі «Енергоатома» цей матеріал назвали «маніпулятивним».

Як пише видання, у 2024 році «Енергоатом» отримав 1,3 млрд грн чистого прибутку проти 11 млрд грн збитків у 2023 році:

«До підвищення «Енергоатом» втрачав на кожному кіловаті, проданому населенню, 22 копійки, а після – заробляє 1,18 грн. «Економіка компанії мала покращитись на понад 30 млрд грн у рік».

Що приховує Енергоатом?_1

На тлі підвищення тарифів для населення у червні 2024 року на 64% прибуток держкомпанії мав бути більшим. За оцінками експертів, яких опитало видання, це мало покращити фінансовий результат на понад 30 млрд грн за рік.

Однак, за результатами аналізу «Forbes Ukraine», різке зростання амортизації (тобто поступового списання вартості активів компанії) призвело до зменшення офіційного прибутку.

«Із 2019-го по 2023 рік ампортизація «ЕА» у фінзвітності компанії зростала не більше ніж на 7%, а у 2024 стрибнула на 88%, до 23,3 млрд грн».

Аналітик «Конкорд кепітал» Олександр Паращій пояснив це тим, що у 2023 році «Енергоатом» збільшив оцінку своїх активів у понад два рази, до 285 млрд грн.

У фінансовій звітності амортизація зараховується у витрати. Якби амортизація залишилася на попередньому рівні, то прибуток компанії міг би бути вищим на 11 млрд грн, що означало б додаткові 2 млрд грн податків та значно більші виплати до бюджету у вигляді дивідендів.

Пресслужба «Енергоатома» не надала коментарів для статті «Форбс». Але вже після її виходу назвала матеріал видання «маніпулятивним» і заснованим на «викривлених фактах». За її словами, зростання прибутку в 2024 році стало результатом підвищення ефективності та зменшення заборгованості на енергоринку, а не приховування доходів чи оптимізації податків. Зростання амортизації пояснили переоцінкою активів у процесі корпоратизації відповідно до законодавства. Але що саме подорожчало – не повідомили, хоча на момент переоцінки Запорізька АЕС вже була окупована рашистами, не контролюється Україною і її оцінщики не мали можливості провести перевірку її стану.

Джерело: "Наші гроші"
 

Читайте також:
Політика
Агентство з розшуку та управління активами (АРМА) планує конфіскацію низки активів, пов’язаних із підсанкційним брендом Pin-Up.
25 квітня, 17:05
Політика
Він живе в елітних апартаментах у Дубаї.
25 квітня, 09:24
Політика
Екснардеп Лелюк та його компанія «Полтавгаз» організували масштабну схему перепродажу газу.
24 квітня, 17:05
Опінії
Антикорупційна фікція: що приховує мовчання Павлущика?
23 квітня, 11:22
Кримінал
Справедливість має бути — справедливою.
22 квітня, 09:24
Кримінал
GPS не допоможе, якщо крадуть свої: дизельний скандал в УГВ.
19 квітня, 12:05