Що приховує "Полтавський Батальйон Небайдужих"?

ПОЛТАВА
23.10.2015, 10:47
Що приховує "Полтавський Батальйон Небайдужих"?

На тлі буремних подій у країні, війни на сході, волонтерські організації почали з'являтися, як гриби після дощу. Багато з них і справді відповідають своїй назві - волонтерський рух чи організація. Але до діяльності багатьох постають численні питання щодо прозорості й відсутності звітів за зібрані/витрачені кошти.

Так на прохання читачів, ми звернулися до "Полтавського Батальйону Небайдужих", скриньки яких можна бачити ледь не на всіх акціях, громадських місцях і публічних заходах, щоби ті відзвітували перед громадою, скільки коштів протягом 2014-15 рр. було зібрано й на які потреби вони пішли.

Оскільки в "Батальйону Небайдужих" немає офіційного сайту, де організація могла б звітувати й викладати скани банківських операцій, а на сторінках "Небайдужих" у соцмережах цієї інформації ми не знайшли, "Останній Бастіон" звернувся на електронну адресу "Батальйону Небайдужих", що була в контактах на їхній офіційній сторінці у Фейсбуці ([email protected]).

Текст листа від 19 жовтня 2015 року:

Доброго дня, командо ПБН. До вас звертається ЗМІ "Останній Бастіон". До нас надходять багато запитів читачів, які цікавляться вашим волонтерським рухом. Ми отримали чимало запитів, у яких люди цікавляться зібраними й витраченими коштами "Команди Небайдужих", адже перевірити, куди пішла допомога, на жаль, на ваших мережах у ФБ та ВКотакті громадяни не можуть.

У зв'язку з цим, просимо вас надати звіт зібраних-витрачених коштів за період 2014-2015 років для оприлюднення його читачам.

Також багато листів надходить, у яких люди звертають увагу, що скриньки для пожертв від ПБН стоять в усіх громадських місцях.

Чи готовий ПБН звітувати за кількість зібраних грошей у таких скриньках у режимі реального часу?

Для цього "Останній Бастіон" готовий надати місце на сайті та програмне забезпечення для відслідковування суми пожертв у режимі реального часу.

Сподіваємося на прозорість та співпрацю.

Із повагою, "Останній Бастіон".

На жаль, відповіді ми так і не отримали.

Хоча, всі гарно організовані волонтерські рухи давно мають за звичку звітувати за кожну грошову операцію. Так, наприклад, робить Благодійна організація "Благодійний Фонд "Крила Феніксу":

Благодійна організація подає звіт у вигляді банківських рахунків навіть за витрачені 50 коп. 

Чому "Полтавський Батальйон Небайдужих" не звітує перед людьми, котрі жертвують гроші на потреби інших? ХІба в цьому є щось незаконне? Чи "Небайдужим" є що приховувати? 

Читайте також:
Важливий захід для довкілля Пирятинської громади – збереження прибережної зони річки Удай у належному стані.
08:56
У межах Опішнянської об'єднаної територіальної громади невдовзі може з'явитися нова дорога.
вчора, 10:32
Пішохідні доріжки у житловому районі поряд з Інститутом зв'язку через незакінчену роботу комунальників можуть попливти.
вчора, 08:53
Гребінківський міський голова Віталій Колісніченко привітав дітей загиблих на Сході України воїнів.
02 червня, 11:13
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
01 червня, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
01 червня, 09:09