Що приховує від громади керівництво Полтавської ОДА?

ПОЛТАВА
09.10.2014, 10:29
Що приховує від громади керівництво Полтавської ОДА?

«Інститут аналітики та адвокації» розробив Положення «Про порядок публічного звітування про стан та результати виконання регіональних цільових програм у Полтавській області». Але Полтавська ОДА відмовляється затверджувати та використовувати його у своїй роботі.

Є дві причини, які спонукали нас написати такий документ. По-перше, сьогодні велика частина діяльності обласних державних адміністрацій полягає у створенні і здійсненні різноманітних програм. Скажімо, програми розвитку туризму, програми розвитку громадянського суспільства та інші ― це поширена практика. По-друге, що ще важливіше, на сьогодні немає задовільної форми звітності з цих програм. Якщо обласна адміністрація і звітується, то відбувається це у спосіб, який не відповідає демократичним принципам відкритості та прозорості.

Положення, яке розробили наші експерти, передбачає, що на сайті ОДА створять окремий розділ про програми і надалі будуть розміщувати у ньому звіти. Ми прописали, що має знаходитися у таких документах. Зокрема, відповідальним особам потрібно буде подати інформацію про заходи у рамках відповідної програми, їх виконавців та учасників, місця проведення, витрати із зазначенням конкретних статей програми, напрямки використаних коштів, показники результативності, а також висновки та рекомендації. Ці дані необхідні для того, щоб оцінити, як добре виконується програма і використовується її бюджет.

Після того, як 15 квітня 2014 року Комісія з питань забезпечення законності та правопорядку підтримала положення і рекомендувала його Полтавській обласній раді та адміністрації для врахування в роботі, ми звернулися до голови ОДА з проханням затвердити положення через своє розпорядження, як про це говориться у законі.

У відповідь керівництво повідомило, що голова ОДА не має повноважень затверджувати подібні положення (що не відповідає дійсності). Натомість вони запропонували нам ознайомитися з текстами регіональних програм, надіславши відповідні запити. Яким же було наше здивування, коли замість відповідей ми не те що не отримали нічого ― більше того, позиція представників ОДА була далекою від дружньої!

Опісля цього ми звернулися у Адміністрацію Президента, де до запропонованого нами Положення поставилися дуже позитивно, рекомендувавши його до затвердження та використання в усі обласні державні адміністрації. Подібні документи винесуть на новий рівень обов’язкове звітування керівництва таких установ. У той самий час у Полтавській ОДА ми зіткнулися з упертим небажанням іти нам назустріч.

З цього можна зробити один, однак дуже неприємний висновок. Зовсім нещодавно люди, які прийшли у нову владу, говорили про демократизм, прозорість та чесність державних органів. Тепер же ми бачимо небажання відкрито показувати результати цих програм у такій формі, яка б не викликала сумнівів у пересічного громадянина. Виникає питання: чого боїться керівництво Полтавської ОДА?

«Інститут аналітики та адвокації»


Читайте також:
Полтава
Поліція спільно з природоохоронцями вилучила півтора кілометра браконьєрських сіток у Кременчуцькому районі. Злодіїв не вдалося затримати.
08:29
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
вчора, 19:14
Полтава
Він написав понад 60 антиукраїнських статей на замовлення московії
вчора, 17:11
Полтава
Чиновники та депутати нашого краю здебільшого лишаються осторонь війни. Для них ніби не існує нічого, крім глибини власної кишені з грошвою.
вчора, 12:27
Полтава
46-річний військовослужбовець поліг у бою проти московитів за село Урожайне на Донеччині цього тижня. Він не дозволив ворогу просунутися.
вчора, 06:00
Полтава
Незламний воїн поліг смертю хоробрих торік 20 липня, виконуючи бойове завдання на Бахмутському напрямку. Тепер його Чин увічнено у граніті.
17 квітня, 19:06