Що таке танк «Леопард-2» і чим він може допомогти Україні?

Опінії
21.01.2023, 14:59
Німецький танк Leopard під час військових навчань НАТО в Литві в жовтні минулого року
Німецький танк Leopard під час військових навчань НАТО в Литві в жовтні минулого року

Постачання Leopard 2 допомогло б компенсувати перевагу росії в артилерійській потужності

Міжнародний кореспондент New York Times

Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III зустрівся зі своїм новопризначеним німецьким колегою Борисом Пісторіусом у Берліні в четвер. Німеччина була під тиском дозволити відряджання німецьких танків Leopard 2 в Україну з інших європейських країн, а також відправити деякі власні Німецькі.
Ось короткий огляд танків Leopard 2 і того, чим вони можуть бути цінними для України.

Що таке танк Leopard 2?

Leopard 2 є одним із провідних у світі бойових танків, який десятиліттями використовувався німецькою армією та арміями понад десятка інших європейських країн, а також арміями таких віддалених одна від одної країн, як Канада та Індонезія. Він брав участь у конфліктах в Афганістані, Косово та Сирії.
Танк, який оснащений дизельним двигуном, оснащено обладнанням нічного бачення та лазерним далекоміром, який може вимірювати відстань до об’єкта, що дозволяє йому краще націлюватися на рухому ціль під час руху по перетнутій місцевості. Існує кілька ітерацій Leopard 2 з різними функціями та дизайном.

Що таке танк «Леопард-2» і чим він може допомогти Україні?_1

Чим міг танк допомогти Україні?

Досі й Україна, і росія використовували в боях танки радянських часів, і «Леопарди» запропонували б великий крок вперед у можливостях. Уряд України вимагає танків на додаток до попередніх пакетів військової допомоги від союзників у Сполучених Штатах та Європі, які включали літаки, системи протиповітряної оборони для захисту від російських ракет і атак безпілотників та артилерію великої дальності.
Постачання Leopard 2 допомогло б компенсувати перевагу росії в артилерійській вогневій потужності, яка допомогла москві захопити два міста в Луганській області на сході України влітку. Вони можуть мати особливу цінність, оскільки війна наближається до другого року, і Україна прагне повернути втрачені території та очікує російського весняного наступу.

У чому перевага Леопарда перед іншими танками?

Британія пообіцяла поставити Україні 14 своїх танків Challenger 2, а двоє американських чиновників заявили в четвер, що Вашингтон планує поставити майже 100 бойових машин Stryker, хоча він не зобов’язується відправляти американські танки M1 Abrams, які потребують постійного обслуговування. і взагалі працюють на спеціальному паливі.

Що таке танк «Леопард-2» і чим він може допомогти Україні?_3

Військові експерти назвали головною перевагою Leopard 2 кількість, яку можна було відправити в Україну, а також відносну простоту ремонту та логістики.
«Леопарди знаходяться в Європі, їх легко доставити до України, і кілька європейських країн використовують їх, тому вони легкодоступні», — сказала Мінна Аландер, науковий співробітник Фінського інституту міжнародних відносин. «Логістика та обслуговування були б легшими. Запчастини та ноу-хау є тут, у Європі, тому навчання українців було б легшим».

Крім того, оскільки декілька європейських країн використовують наявні броньовані транспортні засоби, кілька країн можуть надати або самі танки, або запасні частини, навчальні потужності чи матеріально-технічне забезпечення, сказала пані Аландер, експерт із безпеки Північної Європи та зовнішньої політики Німеччини.

Чому Німеччина має погоджувати передачу Leopards, що належать іншим країнам?

За словами німецьких чиновників, реекспорт танків німецького виробництва без дозволу Берліна був би незаконним.

Контракти, які країна підписує на отримання зброї від німецьких виробників або німецьких військових запасів, вимагають від них запитувати ліцензію на реекспорт від федерального уряду, якщо вони бажають відправити таку зброю в іншу країну. (Сполучені Штати мають подібні вимоги, як і інші країни, як-от Швейцарія.)

Які можливі підводні камені?

Українські лідери та військові експерти в Сполучених Штатах та інших країнах заявили останніми тижнями, що росія, схоже, готується до наступу наприкінці зими або на початку весни. Незрозуміло, чи прибудуть західні танки, включаючи Leopard 2, на фронт досить швидко, щоб протистояти цій загрозі.

«Вони потрібні Україні якнайшвидше, і все вказує на те, що росія готується до більшого наступу навесні, тому годинник справді цокає», – сказала пані Аландер.

Навіть якщо українців швидко навчать, на це можуть піти місяці, і залишаються питання про те, скільки танків можна було б надати та на якому рівні їх можна було б підтримувати.

Читайте також:
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
11 липня, 09:05
Війна
Україна отримала від Німеччини нове озброєння
09 липня, 09:07
Війна
Нідерланди та ще одна країна змогли зібрати повноцінний ракетний комплекс із різних елементів
22 червня, 07:46
Війна
ЗСУ отримають системи ППО IRIS-T, системи HIMARS та бронетехніку
14 червня, 16:22
Війна
ЗСУ отримають пускові установки та ракети «Mistral»
11 червня, 17:35
Опінії
Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.
09 червня, 12:54