Що відбувається з корупційними справами Мирослава Носи та Миколи Різника

КРИМІНАЛ
09 листопада, 14:40
Що відбувається з корупційними справами Мирослава Носи та Миколи Різника

07 листопада відбулися чергові засідання у корупційних справах Мирослава Носи та Миколи Різника

07 листопада Глобинський районний суд Полтавської області продовжив розгляд корупційної справи голови Градизької ОТГ Мирослава Носи.

З травня 2024 року справа перебуває на стадії підготовчого судового засідання.

Нагадаємо, що 8 серпня 2023 року до Глобинського районного суду Полтавської області від Полтавської обласної прокуратури надійшов обвинувальний акт за обвинуваченням Мирослава Носи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.  4 ст. 358 КК України.

Слідчим управлінням ГУНП в Полтавській області проводилося досудове розслідування по кримінальному провадженні №12022170000000151 від 06.04.2022, з правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України за фактом розтрати та привласнення на території Полтавської області, під час закупівель техніки Градизькою селищною радою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами виконавчого комітету Градизької селищної ради Кременчуцького району  проведено ряд відкритих закупівель товарів, за результатами яких були укладені договори:

  • №258 від 08.12.2021 з ТОВ «Техноторг» (код ЄДРПОУ - 30976452) на постачання трактора Беларус -892 на суму 539 000 грн.;
  • №247 від 26.11.2021 із фізичною особою Багирич Тетяною Іванівною на постачання Асенізаційної автоцистерни (вантажна спеціалізована цистерна асенізаційна) на суму 527 000 грн.;
  • №232 від 15.11.2021 із фізичною особою Машошіним Володимиром Васильовичем на постачання Автогідропідіймача на суму 579 200 грн.

Вказані договори підписано селищним головою виконавчого комітету Градизької селищної ради Кременчуцького району Мирославом Носою з можливим порушенням вимог чинного законодавства.

Аналізом інформаційно-облікових систем МВС України також встановлено, що придбані асенізаційна автоцистерна (вантажна спеціалізована цистерна асенізаційна) на суму 527 000 грн. на базі автомобіля MERCEDES-BENZ моделі 1114 D державний номерний знак НОМЕР_3 та Автогідропідіймача на суму 579 200 грн. на базі автомобіля MERCEDES-BENZ SPRINTER 431 CDI державний номерний знак НОМЕР_4 є не новими, а випущені у 2002 році.

При цьому встановлено, що у вище вказаних проведених торгах по кожній вказаній закупівлі як учасник-конкурент брало участь лише КП «Благоустрій» Градизької селищної ради (код ЄДРПОУ - 43205262), яке було задіяне для можливої легалізації законності проведення торгів.

Разом з тим, встановлено, що на посаду директора КП «Благоустрій» Градизької селищної ради ОСОБА_6 призначив своїм розпорядженням №68-к від 02.09.2019 селищний голова Мирослав Носа. Вказане може свідчити про обмеження конкуренції та спотворення результатів торгів.

Крім того, встановлено, що у пропозиціях переможців торгів, зокрема Багирич Т.І. та Машошіна В.В.  відсутні кваліфікаційні критерії відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», а також, останні не являються суб`єктами підприємницької діяльності.

В ході досудового розслідування зазначеного кримінального провадження встановлено ряд фактів, які можуть свідчити про ймовірні порушення чинного законодавства, зокрема, законодавства у сфері публічних закупівель.

У травні 2023 року поліція та прокуратура області повідомили про те, що підозрюють голову однієї із селищних рад Кременчуцького району у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а також у використанні підробленого офіційного документа.  

За інформацією заступника начальника поліції Полтавщини Сергія Рекуна, 23 травня, під час вручення підозри, посадовець умисно наніс тілесне ушкодження поліцейському.

Що відбувається з корупційними справами Мирослава Носи та Миколи Різника_1

За даними слідства, у 2021 році селищний голова під час процедури публічної закупівлі транспортного засобу для територіальної громади надав перевагу учаснику торгів, який не відповідав кваліфікаційним вимогам.

У подальшому з метою перереєстрації транспортного засобу селищний голова надав до Територіального сервісного центру МВС України підроблене рішення сесії селищної ради щодо придбання транспортного засобу.

У липні 2023 року Мирослав Носа намагався через суд скасувати підозри у вчиненні кримінальних правопорушень. Октябрський районний суд міста Полтави відмовився скасовувати підозру. У жовтні 2023 року Полтавський апеляційний суд залишив у силі ухвалу суду першої інстанції.

У травні 2024 року обвинувальний акт стосовно Мирослава Носи було скеровано до суду.

Нагадаємо, що Мирослав Носа є колишнім перевертнем у погонах.

Що відбувається з корупційними справами Мирослава Носи та Миколи Різника_3

Корупційна справа Миколи Різника

29 жовтня судовий процес над обвинуваченим у отриманні хабаря поки що головою Опішнянської громади Миколою Різником нарешті розпочався.

Втомлений від розкоші в подорожах по світу хабарник нарешті з'явився особисто в судове засідання. Після початку розгляду справи по суті Микола Різник заявив відвід судді Гуляєвій, у зв'язку з чим судове засідання було відкладено.

Прикметно, що перед судом Микола Різник заявив, що журналісти чинять тиск на «справедливу суддю», а в судовому засіданні він заявив їй відвід.

Така поведінка обвинуваченого свідчить про затягування судового процесу та спробу уникнути справедливого покарання. Якщо відвід судді буде задоволено, то справу мають розглядати з початку.

Нагадаємо, що суддя Гуляєва впродовж 19 судових засідань не могла перейти до розгляду справи по суті.

07 листопада суддя Котелевського районного суду Шолудько А.В. розглянула заяву про відвід судді Гуляєвої. У суді відмовилися повідомляти журналістам Останнього Бастіону про результати розгляду заяви про відвід судді.

Наступне судове засідання у справі Миколи Різника має відбутися 26 листопада.

«Останній Бастіон» продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Мирослава Носи і Миколи Різника, та буде тримати читачів в курсі подій.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
вчора, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
вчора, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50