Штучний інтелект замінить частину редакторів німецького видання Bild
В одній з найбільших німецьких газет Bild хочуть замінити людей, які обіймають низку редакторських посад, на штучний інтелект.
Кількість людей, яких планують звільнити нині невідома, утім, як повідомляє The Guardian із посиланням на лист видавця Bild до співробітників, може йтися про "сотні скорочень".
У рамках програми скорочення витрат на 100 мільйонів євро штучним інтелектом планують замінити "редакторів, персонал друкованого виробництва, підредакторів, коректорів та фоторедакторів".
"На жаль, нам доведеться розлучитися з колегами, що мають завдання, які в цифровому світі може виконувати штучний інтелект та/або автоматизовані процеси", – йдеться у листі.
Зазначається, що в лютому виконавчий директор компанії-власника газети Axel Springer SE Матіас Депфнер заявляв, що медіакомпанія має стати "суто цифровою", а інструменти штучного інтелекту, такі як ChatGPT, можуть "зробити незалежну журналістику кращою, ніж вона була".
Депфнер також припустив, що штучний інтелект незабаром стане "кращим агрегатором інформації, ніж люди".
За його словами, у майбутньому залишаться лише видавці, які можуть створювати "найкращий оригінальний контент" як-от, видання з журналістськими розслідуваннями.
"Останній Бастіон" нагадує читачам, що у міжнародному валютному фонді (МВФ) попередили про ризик "суттєвих збоїв на ринку праці", спричинених генеративним штучним інтелектом, і закликали політиків швидко розробити правила, які регулюватимуть цю нову технологію.
Про це в інтерв'ю Financial Times заявила перша заступниця директора-розпорядника МВФ Гіта Гопінат.
За її словами, прориви в галузі ШІ, особливо ті, що базуються на великих мовних моделях, таких як ChatGPT, можуть підвищити продуктивність і економічне зростання. Але вона попередила, що ризики є "дуже великими".
"Існує величезна невизначеність, але це не означає, що ми можемо дозволити собі розкіш чекати і думати про політику, яку ми будемо впроваджувати в майбутньому", - сказала Гопінат.