Швеція відмовила Зеленському у винищувачах Gripen

СВІТ
10.02.2023, 11:48
SAAB JAS - 39 Gripen
SAAB JAS - 39 Gripen

Прем’єр Швеції зазначив, що його країна сама потребує винищувачів

Президент Володимир Зеленський під час візиту до Брюсселя на саміт ЄС запросив у Швеції бойові літаки Jas 39 Gripen, але Стокгольм відмовив. Про це повідомляє шведське видання SVT, інформує медіа агенція Останній Бастіон.

Клавіатура з'явилася, а от на жаль мислення як у дипломата ні
Клавіатура з'явилася, а от на жаль мислення як у дипломата ні

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що розширена підтримка озброєння у вигляді таких бойових літаків наразі неактуальна.

«У нас дуже велика потреба у літаках, які є у нас самих», – сказав він.

Також ЗМІ повідомляють, що крім сучасних винищувачів, Зеленський також запросив ракети дальньої дії, боєприпаси та артилерію.

Нагадаємо, керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що питання далекобійної зброї та винищувачів для України вирішене. Проте потім посадовець відредагував свій допис у телеграмі, зазначивши, що це питання «схоже, може бути вирішене».

(Дуже хотілося б нагадати пану Єрмаку, що телеграм не є прийнятною формую дипломатичного спілкування у цивілізованому світі, а те, що там пишуть наші очільники є інформацією яка спрямована на їх електорат. Очікуємо офіційних заяв, а не популістичних тез - Ред. Останній Бастіон)

Народний депутат Федір Веніславський дав оптимістичний прогноз щодо постачання винищувачів Україні.

Також раніше повідомлялося, що в Європейському Союзі внесли ясність щодо літаків для України. За словами речника Єврокомісії, європейські лідери чітко пояснили Зеленському, що вони готові зробити більше військової допомоги Україні. Однак ніхто з них досі не зобов’язувався надати винищувач.

Читайте також:
Світ
Шведські чиновники звинуватили росію в спробі заблокувати процес вступу країни в НАТО дезінформацією про спалення Корану.
07.08.2023, 11:29
Світ
Гуманітарна допомога буде розподілена серед гуманітарних організацій і спрямована на закупівлю товарів першої необхідності
24.02.2023, 12:49
Світ
В минулому шведський уряд уже надавав Києву пакет підтримки, який мав зміцнити протиповітряну оборону України
24.01.2023, 13:38
Світ
Суперечка Швеції з Туреччиною щодо вступу Швеції до НАТО збагатилася новим конфліктом.
14.01.2023, 15:33
Світ
Рівень підтримки України у Швеції продовжує триматися на дуже високому рівні
17.08.2022, 12:15
Світ
Депутати шведського парламенту ухвалили доленосне рішення для платників податків.
15.05.2020, 11:54