Шведські інструктори навчають українських новобранців у Великій Британії

ВІЙНА
13.11.2022, 16:32
Шведські інструктори навчають українських новобранців у Великій Британії

Шведські офіцери перебувають у визначеному урядом місці в рамках навчальної програми

Новобранці з України є добровольцями та проходять базову військову підготовку, безпосередньо прийшовши зі своїх цивільних професій.

Українських військових навчають у Великій Британії – і в одному з них працюють шведські інструктори. Навчання, проведене шведами, найкраще можна описати як стислий базовий тренінг для солдатів.

Він триває п’ять тижнів і проходить на мальовничому навчальному полігоні. Також там є данські та фінські військові у ролі тренерів.

Українська рота, яка зараз навчається, складається з 200 новобранців-добровольців, група яких різна за віком та попереднім досвідом. Один працював юристом, інший керував власним PR-агентством, але спільним для всіх є бажання захищати Батьківщину.

- Шведські інструктори дуже обізнані, дуже корисно вміти засвоювати їхній досвід і знання. Вони чуйні, але водночас жорсткі та завжди шанобливі, і я вважаю за честь бути учасником цього навчання, — каже український новобранець, який з міркувань безпеки не називає свого імені.

Нещодавно шведські ЗМІ запросили висвітлити одне з навчань.

Шведські інструктори навчають українських новобранців у Великій Британії_1Шведські інструктори навчають українських новобранців у Великій Британії_2Шведські інструктори навчають українських новобранців у Великій Британії_3Шведські інструктори навчають українських новобранців у Великій Британії_4Шведські інструктори навчають українських новобранців у Великій Британії_5

Показаний момент полягав у тому як шведські інструктори відкривали вогонь по різних об’єктах: дверях автомобілів, наповнених мішках з піском, деревах, стіні та позиціям підготовленої оборони. Метою було показати, де солдат може сховатися у різних видів бою.

– Це не те, що в кіно, що можна сховатися за дверима машини. Одного шару мішків з піском недостатньо, але треба мати принаймні три шари, щоб кулі не пройшли, – пояснює один із шведських інструкторів.

Шведські офіцери навчатимуть протягом двох місяців. Зусилля Швеції тривають до 31 грудня, але можуть бути продовжені.

— Я сама хотіла б продовження. Тому що те, що ми даємо новобранцям тут, має явний ефект, коли вони повертаються додому, на Батьківщину, — каже інструкторка Матильда з полку Скараборга.

Маркус, капітан, є командиром роти і щодня працює в полку Скараборга.

– Я відчуваю, що ми добре робимо роботу і можемо зробити важливий внесок, і ми дуже добре навчаємо солдатів. Водночас  тут відчутна серйозність, адже ці солдати обов’язково скористаються тим, чого тут навчаться, – каже Маркус.

Загалом 60 шведських інструкторів-офіцерів з полку Скараборга, Лейб-гусарського полку і драгунського полку Норланда,беруть участь у навчанні, яке очолює Велика Британія.   

Шведський персонал живе на базі, де проводиться базове навчання.

База має стандарт, подібний до шведського тренувального полігону.

Українських новобранців навчають володінню різними видами зброї, а також навчають міжнародному праву та законам війни.

Читайте також:
Війна
Це єдина система європейського виробництва, яка може перехоплювати балістичні ракети
05 лютого, 16:15
Світ
Австралія, Велика Британія та наші міжнародні партнери продовжуватимуть підтримувати Україну
04 лютого, 13:12
Війна
Українські танкові екіпажі прибули до Сполученого Королівства, щоб почати тренування для продовження боротьби з росією
29 січня, 19:00
Війна
США і союзники планують розширити навчання українських військових, щоб змінити динаміку на фронті на користь України
29 січня, 10:45
Війна
Польща може почати підготовку українських воїнів до експлуатації танків Leopard 2 протягом "кількох днів", - Пшидач
22 січня, 12:01
Світ
Світ продовжує допомагати з навчанням українських військових.
17 січня, 16:32