Швейцарські вчені згенерували випадкове число завдяки синтезу ДНК

СВІТ
07.12.2020, 19:19
Швейцарські вчені згенерували випадкове число завдяки синтезу ДНК
Фото: tokar.ua

В результаті відносно простий синтез утворив комбінацію приблизно трьох квадрильйонів окремих молекул.

Вчені Цюрихського дослідницького університету у Швейцарії уперше згенерували велике випадкове дійсне число біохімічним методом.

Про це повідомляє сайт університету.

Як відомо, випадкові числа необхідні у таких сферах, як гральний бізнес (ігрові автомати) та шифрування даних. Ці цифри справді мають бути випадковими, щоб їх не могли передбачити навіть ті, хто має глибокі знання про способи генерування випадкових чисел.

Як правило, вони генеруються фізичними методами. Наприклад, завдяки найменшим високочастотним рухам електронів електричний опір дроту не постійний, а трохи коливається непередбачуваним чином. Вимірювання цього фонового шуму можна використовувати для створення дійсно випадкових чисел.

Швейцарські дослідники вперше використали нефізичний метод генерування випадкових чисел, що базується на біохімічних сигналах.

У новому підході вчені використали синтез молекул ДНК – усталений хімічний метод дослідження. Зазначається, що традиційно він необхідний для отримання точно визначеної послідовності дезоксирибонуклеїнової кислоти. 

У випадку генерування випадкового числа дослідницька група побудувала молекули ДНК із 64 «будівельними блоками», у яких одна з чотирьох основ ДНК – аденін, тимін, гуанін і цитозин – була випадково розташована в кожній позиції. Вчені досягли цього завдяки використанню чотирьох блоків, а не одного.

В результаті відносно простий синтез утворив комбінацію приблизно трьох квадрильйонів окремих молекул. Згодом вчені застосували ефективний метод для визначення послідовності ДНК п'яти мільйонів з них.

Дослідники отримали 12 мегабайтів даних і зберегли їх у формі нулів та одиниць на комп’ютері.

Метою дослідників була демонстрація того, що випадкові результати хімічних реакцій можна використовувати для створення ідеальних випадкових чисел.
 

Читайте також:
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36