Швейцарські вчені згенерували випадкове число завдяки синтезу ДНК

СВІТ
07.12.2020, 19:19
Швейцарські вчені згенерували випадкове число завдяки синтезу ДНК
Фото: tokar.ua

В результаті відносно простий синтез утворив комбінацію приблизно трьох квадрильйонів окремих молекул.

Вчені Цюрихського дослідницького університету у Швейцарії уперше згенерували велике випадкове дійсне число біохімічним методом.

Про це повідомляє сайт університету.

Як відомо, випадкові числа необхідні у таких сферах, як гральний бізнес (ігрові автомати) та шифрування даних. Ці цифри справді мають бути випадковими, щоб їх не могли передбачити навіть ті, хто має глибокі знання про способи генерування випадкових чисел.

Як правило, вони генеруються фізичними методами. Наприклад, завдяки найменшим високочастотним рухам електронів електричний опір дроту не постійний, а трохи коливається непередбачуваним чином. Вимірювання цього фонового шуму можна використовувати для створення дійсно випадкових чисел.

Швейцарські дослідники вперше використали нефізичний метод генерування випадкових чисел, що базується на біохімічних сигналах.

У новому підході вчені використали синтез молекул ДНК – усталений хімічний метод дослідження. Зазначається, що традиційно він необхідний для отримання точно визначеної послідовності дезоксирибонуклеїнової кислоти. 

У випадку генерування випадкового числа дослідницька група побудувала молекули ДНК із 64 «будівельними блоками», у яких одна з чотирьох основ ДНК – аденін, тимін, гуанін і цитозин – була випадково розташована в кожній позиції. Вчені досягли цього завдяки використанню чотирьох блоків, а не одного.

В результаті відносно простий синтез утворив комбінацію приблизно трьох квадрильйонів окремих молекул. Згодом вчені застосували ефективний метод для визначення послідовності ДНК п'яти мільйонів з них.

Дослідники отримали 12 мегабайтів даних і зберегли їх у формі нулів та одиниць на комп’ютері.

Метою дослідників була демонстрація того, що випадкові результати хімічних реакцій можна використовувати для створення ідеальних випадкових чисел.
 

Читайте також:
Життя
Тепер це науково доведено на основі кількамісячних дослідів науковців Фінляндської республіки.
17 травня, 18:12
Життя
Вперше в історії вченим вдалося виростити рослини на місячному ґрунті
14 травня, 11:40
Життя
Минулого разу астрофізики проекту на пресконференції показали першу фотографію чорної діри.
12 травня, 15:16
Життя
Наслідуючи закони еволюції, дезоксирибонуклеїнова кислота постійно змінюється і не завжди ці зміни йдуть на користь людині.
08 травня, 20:40
Економіка
Таке жито невибагливе і може рости на кислих ґрунтах, що несприятливі для пшениці
31 січня, 15:11