Сім років за ґратами: З російського полону повертається кримський науковець Олексій Чирній

ПОЛІТИКА
07 травня, 19:50
Олексій Чирній
Олексій Чирній
Фото: dw.com

Він був затриманий разом із Сенцовим і сидів в Магадані, Москві та Батайську.

З російського полону  Олексій Чирній повертається додому Олексій Чирній, якого ще 9 травня 2014 року разом з Олегом Сенцовим затримало ФСБ РФ за звинуваченнями в організації терактів на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.

Про це у себе на сторінці у ФБ повідомила заступник міністра МЗС України Еміне Джапарова.

“Щойно почула голос Олексія через телефон. Це була його перша розмова українською мовою за 7 років.. сім років російських в’язниць в Магадані, Москві та Батайську”, – написала посадовець.

Вона повідомила, що Олексій Чирній – мешканець Криму, український науковець, викладач військової історії Сімферопольського інституту культури, кандидат історичних наук.

Джапарова також нагадала: Перші дев’ять місяців Олексія тримали в ізоляції та не допускали до нього українських консулів.
А 21 квітня 2015 року О.Чирнія засудили до 7 років позбавлення волі.

Тоді ж адвокат Олексія Ілля Новіков заявив про наявність ознак застосування тортур, які стали причиною самообмови Олексія.

“Протягом ув’язнення у ВК-15 м.Батайська на Олексія було накладено понад 50 дисциплінарних стягнень з відбуванням “покарання” в штрафному ізоляторі як “особи, яка вивчає, пропагує, сповідує чи розповсюджує екстремістську ідеологію”. Чирній неодноразово наголошував, що у 2014 році він подав заяву про відмову від нав’язаного громадянства Росії і російський паспорт не отримував. Росфінмоніторинг включив українця  до ”Переліку організацій та фізичних осіб, щодо яких є дані про їх причетність до екстремістської діяльності та тероризму”, – додала Джапарова.

Резолюцією Європарламенту від 17.07.2019 Олексій Черній визнаний політичним в’язнем.
 

вибір редакції
Читайте також:
Під Мінськом будують великий концтабір для політичних в'язнів.
05 серпня, 19:40
На сьогодні доля Тимура Тумгоєва, якого уряд Петра Порошенка таємно видав путінському режиму, знаходиться у руках каральних органів РФ.
09 липня, 10:15
Вчора дружина затриманого в Криму журналіста Владислава Єсипенка влаштувала одиночний пікет під Офісом президента
08 липня, 17:30
Засуджений російськими терористами у справі «українських диверсантів» Олексій Бессарабов звернувся до держсекретаря США Ентоні Блінкена.
05 травня, 17:37
Пам'ятайте про політв'язнів в Криму
04 березня, 17:35