Сім тисяч мігрантів йдуть колоною до кордону Мексики та США

СВІТ
25.12.2023, 18:35
Сім тисяч мігрантів йдуть колоною до кордону Мексики та США

Колона вирішила вийти напередодні візиту до Мексики держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Напередодні Різдва тисячі людей приєдналися до величезного каравану мігрантів у Мексиці та організовано йдуть до кордону зі США, звертаючи увагу на проблеми з міграційною політикою, заручником якої стала військова допомога Штатів Україні. 

«За оцінками, до каравану мігрантів приєдналося близько 7000 осіб, переважно з Південної та Центральної Америки, в тому числі тисячі дітей. Вони вирушили за кілька днів до того, як держсекретар США Ентоні Блінкен має обговорити з мексиканським президентом шляхи стримування масової міграції» – повідомляє BBC.

Місцеві ЗМІ повідомили, що більшість мігрантів у каравані — з Куби, Гаїті та Гондурасу, але деякі прибули з таких далеких країн, як Бангладеш та Індія. Багато з них сказали, що вирішили приєднатися до каравану після того, як місяцями чекали дозволу на транзит.

Через наплив мігрантів нещодавно були закриті кілька прикордонних переходів, а речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що президент США Джо Байден і його мексиканський колега Андрес Мануель Лопес Обрадор поділяють стурбованість «драматичним» збільшенням кількості мігрантів, які перетинають їхній спільний кордон.

Кількість людей, затриманих на південному кордоні США, перевищила два мільйони як у 2022, так і в 2023 роках. Тільки у вересні 2023 року прикордонний патруль США затримав понад 200 тисяч мігрантів, які незаконно перетнули американо-мексиканський кордон, згідно з даними Міністерства внутрішньої безпеки США.

22 грудня президент Мексики Обрадор заявив, що готовий знову працювати зі США над вирішенням проблем міграції. 27 грудня  мексиканський лідер має зустрітися з держсекретарем США Блінкеном.

Нещодавно адміністрація Байдена заявила, що досягла «певного прогресу» в ході переговорів з членами Конгресу щодо міграційної політики на Кордоні з Мексикою, «заручником» яких республіканці зробили військову підтримку України. 

Читайте також:
Світ
Політика інтегрального мультикультуралізму дає свої плоди. Старий світ більше не буде таким, яким його знали досі, там відсутній дух Європи.
29 квітня, 12:34
Світ
Кремль влаштовує ситуація, коли мільйони бідняків із Душанбе, Хороґа і Куляба будуть батрачити у РФ. Це призведе до етнічного конфлікту.
29 березня, 08:21
Політика
У ресурсної федерації немає майбутнього, це вже очевидно, хоч до її розвалу шлях не близький. На жаль, Україна проллє ще вдосталь крові...
04 січня, 13:36
Світ
Здійснений за підтримки російських терористів цьогорічний військовий переворот у Ніамеї повпливав на поточні зміни у складі населення.
28.08.2023, 16:00
Світ
Польща попередила про загрозу провокації з боку Білорусі та потенційну небезпеку, яку представляє в цій країні група найманців вагнера.
11.08.2023, 10:35
Світ
В уряді Беньяміна Нетаньягу вирішили прийняти у себе росіян і білорусів, надавши громадянство за спрощеною процедурою.
30.05.2023, 16:01