Сімейні підряди Дмитрівської сільради на пенсіонерах
Цитата зі звіту голови Дмитрівської сільської ради Антоніни Іванівни Прядко за 2016 рік: «…Наприкінці 2015 року був створений відділ соціального захисту населення, працівники якого опікуються пенсіонерами, багатодітними та малозабезпеченими сім’ями з дітьми, одинокими непрацездатними громадянами, інвалідами… Співпрацює відділ соціального захисту населення і з ГО «Будинок захищеної старості», де нині мешкає 30 осіб і де створені комфортні умови для їхнього проживання…» (http://dmitrivskarada.com.ua/index.php/zvit-silskogo-golovi/zvit-silskogo-golovi-za-2016-rik).
Цитуємо звіт за 2017 рік: «…надано адресну благодійну допомогу речами першої необхідності 27 сім’ям, продуктами, миючими засобами, перев’язувальними матеріалами особам, що обслуговуються ГО «Будинок захищеної старості»…» (http://dmitrivskarada.com.ua/index.php/zvit-silskogo-golovi/zvit-silskogo-golovi-za-2017-rik).
Останній Бастіон наприкінці 2016 року вже висвітлював «плідну та турботливу» діяльність родини Прядків щодо опіки мешканців похилого віку села Дмитрівки та навколишніх сіл (ред.: «Обхитрити» закон для наживи на пенсіонерах, або навіщо НЕпростому депутату Прядку «Полтавафарм»? - http://bastion.tv/news/obhitriti-zakon-dlya-nazhivi-na-pensionerah-abo-navisho-neprostomu-deputatu-pryadku-poltavafarm/).
Хочемо поновити інформацію про родинні зв’язки або, краще сказати, родинні підряди у сфері соціальної опіки над громадянами похилого віку, з якого опікуни мають постійний фінансовий зиск у вигляді заробітної плати.
Організаторами та засновниками ГО «Будинок захищеної старості» (ЄДРПОУ 33285252, індекс 39800, Полтавська обл., місто Горішні Плавні, село Дмитрівка, вул. Спортивна, будинок 44) є наступні громадяни:
1. «затята» чиновниця з тридцятирічним досвідом, діюча голова Дмитрівської сільської ради та член виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Антоніна Іванівна Прядко;
2. діючий депутат Полтавської обласної ради та екс-керівник КП «Полтавафарм», який потрапив до гучного та брудного скандалу, Валерій Григорович Прядко, син Антоніни Прядко;
3. колишній секретар ради, а нині працююча заступником організаційного відділу Дмитрівської сільської ради Олена Анатоліївна Головатенко, прихильниця та багаторічний чиновницький сателіт Антоніни Прядко;
4. члени громадської організації.
Не будемо жбурляти каміння та нарікати на статутний фонд громадської організації, який сягнув захмарної суми АЖ в 0,00 гривень. Навіщо вкладати свої гроші, якщо можна, експлуатуючи свій «зірковий» статус, використовувати бюджети різних рад та спонсорську допомогу від олігарха Жеваго?
В е-деклараціях за 2017 рік всі засновники ГО «Будинок захищеної старості» у 16 розділі «Членство суб’єкту декларування в організаціях та їх органах» свідомо декларують свою належність до організації.
З осені 2014 року керівником та підписантом ГО «Будинок захищеної старості» став другий син Антоніни Прядко – Євген Григорович Прядко, котрий за свою працю теж отримує заробітну плату. Мабуть, вельми пристойний заробіток отримує Євген, якщо став, за словами сільських мешканців, власником автомобіля «TOYOTA» та фанатичним прихильником японського автомобільного виробника на форумі avtoblog.ua (ред: щаслива людина, має зайвий час для спілкування). За які статки був придбаний автомобіль Євгеном Прядком – відповідь на це питання залишимо шукати правоохоронцям.
Не лише родина Прядків б'ється над розв'язанням проблем пенсіонерів та має з цього свій зиск. Так, донька засновниці ГО «Будинок захищеної старості» Олени Головатенко пані Маргарита Сергіївна Головатенко теж плідно працює у громадській організації, за яку отримала річну винагороду у розмірі майже 36 тисяч гривень. Дивно і цікаво виходить, що в родинах чиновників повністю нехтується морально-етична сторона, коли з’являється будь-яка можливість дорватися до розподілу бюджетного та спонсорського фінансування.
Звертаємося особисто до Антоніни Іванівни Прядко. Негайно припиніть порушувати норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме – пункт 4 статті 12: Сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. Ви мусити негайно вийти зі складу засновників ГО «Будинок захищеної старості» тому, що це заборонено законом.
Пішов надто гучний, бо проплачений, розголос навколо «плідної та турботливої» діяльності чинного голови Дмитрівської сільської ради Антоніни Прядко. Не будемо чогось зайвого доводити, а лише наведемо один факт: у 2001 році кількість мешканців Дмитрівської ради становила 2753 особи. За півтора десятиріччя кількість мешканців скоротилось на третину, та складає 1698 осіб… Біжать від Вас, Антоніно Іванівно, люди, біжать. І подачки від спонсора Жеваго не спрацьовують. Зате, якими доречними ці подачки виявляються особисто для Вас – є за що дмитрівчан ублажити, кого приструнити, щоб чи не навічно залишатися на керівній посаді.
Люди на Полтавщині не злі, але пам'ять у них довга.
Олег Підгорний