Ситуація на ЗАЕС стрімко погіршується

Опінії
19 січня, 17:48
Ситуація на ЗАЕС стрімко погіршується
Фото: Facebook

Окупована росіянами Запорізька атомна електростанція отримує електроживлення тільки з України. Ризик ядерної катастрофи зростає.

Політолог

Путінський ядерний шантаж є неприйнятним, на ресурсну федерацію московії мають бути накладені максимальні санкції. Причому не колись згодом, але прямо зараз і негайно!

Так, під час нещодавнього спільного брифінгу з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Ґроссі український міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що на ЗАЕС росіяни здійснюють постійний тиск на людей. Усе тому, що Кремль не отримав очікуваних результатів щодо підписаних контрактів із "Росатомом", а також, що електростанція отримує електроживлення тільки з України.

Російська федерація довела Запорізьку АЕС до стану, в якому станція може більше ніколи не запрацювати. Саме російські окупанти вже не намагаються більше увімкнути ЗАЕС до своєї енергосистеми оскільки розуміють, що це неможливо.

Ситуація на ЗАЕС з кожним днем погіршується, на працівників ЗАЕС росіянами здійснюється постійний тиск через відмову українських атомників підписувати незаконний контракт із "Росатомом". Збитки ЗАЕС від російської агресії за останні два місяці зросли майже в 1,5 раза – до понад $1 мільярда.

Якщо Україна не зможе отримати контроль над ЗАЕС найближчим часом, станцію можуть чекати жахливі наслідки, у тому числі і ядерна катастрофа.

На окупованій Запорізькій атомній електростанції фіксують дефіцит кадрів, потрібних фахівців російські окупанти в терміновому порядку шукають по оголошеннях. Відповідні пропозиції влаштуватися на ЗАЕС "на вигідних умовах" вони масово розповсюджують на своїх інформаційних ресурсах.

Після окупації найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції в "Росатомі" змінили юридичну адресу підприємства, фейково "перепідпорядкувавши" ЗАЕС Москві. Таким чином, Росія вкотре намагається підкреслити приналежність Запорізької АЕС до РФ, проте подібні дії аж ніяк не змінюють юридичного статусу станції.

Станом на тепер ЗАЕС не функціонує, а тільки отримує електроенергію від України. На переконання експертів МАГАТЕ, на ЗАЕС повинні функціонувати декілька блоків.

Росія блокує доступ на Запорізьку АЕС майже 1500 працівників, які не підписали угоди з "Росатомом". Окрім того, російські окупанти шукають нових працівників для АЕС серед росіян та шляхом так званої "націоналізації" готують для них житловий фонд серед квартир місцевих жителів, які виїхали на підконтрольну територію України.

Росія повинна виконати заклики МАГАТЕ припинити окупацію ядерних об'єктів України та вивести свої війська із ЗАЕС, тож повернення Україною ЗАЕС є тільки питанням часу. Росія використовує Запорізьку АЕС для радіаційного шантажу України та світу, і саме РФ поставила Україну з усіма європейцями за крок від радіаційної катастрофи.

На насамкінець укотре наголошу на тому, що за радіаційний шантаж Запорізькою АЕС на Росію мають бути накладені максимальні санкції!
Читайте також:
Світ
Це розглядається як “чергова спроба Москви продемонструвати свою ядерну силу”.
29 березня, 12:05
Світ
США поки не бачать причин зміни готовності своїх ядерних сил, а також готовності рф до застосування атомної зброї.
26 березня, 09:25
Світ
Кім Чен Ин заявив про необхідність забезпечити готовність Північної Кореї до будь-якої "негайної та переважної ядерної контратаки"
20 березня, 07:55
Війна
путінський карлик медведєв оголосив, що питання існування росії " вирішуватиметься разом із питанням існування всієї людської цивілізації "
27 лютого, 11:10
Війна
путін не застосовуватиме ядерну зброю, а призупинення договору СНО зможемо виправити
23 лютого, 11:00
Опінії
3 січня 1993 року Вашингтон і москва домовилися про широкомасштабний контроль над ядерними озброєннями за договором СНО-2.
22 лютого, 15:30