Скандал з турнікетами. Чи є прогрес?

Опінії
02.09.2023, 08:24
Скандал з турнікетами. Чи є прогрес?

На карту поставлене найдорожче – життя та здоров'ю українських військових

Народний депутат Верховної Ради України

Міністерство охорони здоров'я зараз працює над вимогами до турнікетів і провело нараду з українськими виробниками турнікетів.

Компанії взяли паузу, щоб підготувати свої пропозиції до вимог МОЗу.

Я бачу, що МОЗ налаштований конструктивно, і дуже сподіваюся, що:

  • Вимоги не будуть суто формальними, для галочки
  • Підготовку вимог не стануть штучно затягувати
  • На якісні турнікети, що буду відповідати вимогам, потім виділять гроші з бюджету

Але у мене є велика підозра, що виробники низькоякісних турнікетів, які роками вигравали тендери у різних відомствах, зроблять усе, щоб підігнати вимоги під свій халтурний товар.

Я дуже хочу помилятися, але така загроза існує. І на цей випадок нам потрібен план Б.

А план Б виглядає вкрай привабливо: попросити TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare) проводити експертизу також і українських турнікетів. Так, за найвищими у світі стандартами, на рівні з CAT і SOF-T. Бо на карту поставлене найдорожче – життя та здоров'ю українських військових.

Я переконана, що зважаючи на тісні зв'язки України з TCCC, вони погодяться.

Це зекономило б нам гроші на створенні власних лабораторій з тестування турнікетів і зняло б ризики, що якась місцева компанія «порішає за тендер».

Також на нараді обговорювалася заміна сумнівних турнікетів в ЗСУ, якість яких не підтверджена. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр вкотре, після двох місяців скандалів і нарад щодо тактмеду, спитала, а на підставі чого ми вважаємо, що 25% турнікетів (ті, які не сертифіковані TCCC, та не Sich), – неякісні?

Це засадничо хибне формулювання питання. Ми не повинні спеціально доводити, що якісь турнікети погані. Міноборони повинно перевірити й довести, що турнікети, які на руках в українських військових, – на 100% якісні. І лише їх використовувати.

Також ми запитали, чи може українська держава нарешті просити західних партнерів передавати виключно турнікети, сертифіковані TCCC. Як повідомив представник Командування медичних сил, – відтепер так і буде.

У мене немає способу це перевірити, але якщо це правда – це велика перемога.

І наостанок мене вивела з себе скарга представника Командування медичних сил, що на аптечки бракує грошей.

На що, на що, а на порятунок життя українських військових гроші можна знайти. Нагадати про розв'язки, бруківку та телемарафон? Немає нічого важливішого ніж помогти врятувати тих, хто рятує нас. Це – абсолютний моральний імператив.

Якщо для когось у владі не працює цей аргумент, то нехай би хоч працювала проста цинічна, але вперта математика. Втрачене життя – це 15 млн грн подальших виплат родині. То, може, закупити якісні аптечки, які це життя збережуть?

Читайте також:
Опінії
Біда в тому, що в нас дуже багато «поганих українців», які погано керують країною, армією, оборонною промисловістю та економікою загалом
18:33
Опінії
Я був на тій зустрічі журналістів з послами G7. І бачив ох*їння в очах послів, і всіх присутніх.
17:45
Опінії
Оскільки Ситник «переплутав» поняття «подарунок» і «оренда» в контексті квартири, де на халяву проживав Тишлек, суд справу закрив.
10:56
Опінії
Чому досі не мобілізований до лав ЗСУ сержант запасу Олексій Рєзніков?
вчора, 09:06
Опінії
Якщо в нас зараз йде «боротьба» з казино, то чого їхня реклама в режимі 24/7 лізе з усіх дірок?
27 травня, 16:55
Опінії
Він саджає корупціонерів в тюрму, щоб не програти на полі бою. А у нас все як і раніше... Корупція вбиває. Навіть путін це зрозумів.
27 травня, 15:16