Скандальний міст через річку Кобелячок: Головко пішов, проблеми лишилися
Міст продовжує становити небезпеку для тих, хто ним користується.
Восени 2016 року тодішній голова Полтавської ОДА Валерій Головко не втрачав нагоди попіаритися і з усіх сил хвалив капітальний ремонт дороги, який робили, за його словами, за найсучаснішими європейськими стандартами.
Йшлося про автошлях М-22 Полтава-Олександрія. Згідно з заявою Головка, на цей ремонт було “чесно витрачено” 300 млн грн.
Ремонтом займалася фірма "Ростдорстрой".
Вже наприкінці 2018 року користувачі “відремонтованої” дороги мали змогу оцінити піарні зусилля губернатора.
Після двох років експлуатації автошляху стало зрозуміло, що кошти були викинуті на вітер. Не важко здогадатися, що їхню значну частину потоки повітря занесли у кишені чиновників. Дорога потріскалась, а міст через річку Кобелячок, який “оновили” в рамках ремонту, могли позитивно оцінити хіба що любителі екстриму.
Відкриття цього мосту теж неабияк піарили. Навіть влаштували показове випробування його якості.
Але реальні технічні показники мосту є підставою не для гордощів, а для відкриття кримінальних справ.
“Через два роки після ремонту міст "роз'їзджається", несучі конструкції просіли на 15 сантиметрів, бетон пішов тріщинами по 1-2 сантиметра” - були змушені нарікати місцеві активісти, яким набридло терпіти зажерливість чиновників.
Станом на літо 2019 року міст знаходився в аварійному стані. Як інформувало наше видання, місцеві мешканці били на сполох, намагаючись привернути увагу до проблеми.
Зокрема, була подана заява з вимогою порушити проти будівельної компанії “Ростдорстрой”, ексочільника Полтавської ОДА В. Головка та начальника Служби автомобільних доріг в Полтавській області В. Трояновського кримінальну справу за ст. 191 КК України за розкрадання в особливо великих розмірах.
Якою ж є ситуація з мостом станом на сьогодні?
12 грудня 2019 року експертами з Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Бокаріуса за участі представників поліції було проведено слідчі дії, мета яких - вивчити технічний стан мосту та оцінити розмір збитків, завданих державі.
“Експерти встановили, що міст на сьогоднішній день аварійний і, щоб не стався його обвал і не загинули люди, потрібно обмежити рух по цьому мосту, встановивши знак, що максимальна загальна вага транспорту при проїзді через міст не повинна перевищувати 20 тонн” - повідомляли про попередні висновки експертизи “Хроніки громад”.
4 січня ми зв’язалися з місцевим активістом Павлом Гунжелем.
За його словами, остаточні висновки експертизи мають бути готовими після новорічних свят. Також він змалював основні невідповідності проєктній документації: незадовільна якість опорних конструкцій та асфальтне покриття, на декілька сантиметрів тонше запланованого.
Водночас Павло Гунжель покладає надію на чесність та принциповість слідчого Нацполіції, який розслідує справу. Як з’ясувалося, слідчий уже мав досвід боротьби з масштабними корупційними схемами, за що “нарвався” на неприємності з боку прокуратури та ДБР. Цього разу існують сумніви, що слідчому дозволить довести справу до логічного закінчення обласне керівництво Нацполіції.
Місцевим мешканцям та водіям, які користуються мостом, залишається сподіватися на краще.
Стосовно того, що така політична воля з’явиться, існують великі сумніви. Як інформувало наше видання, 21 грудня 2019 року був підписаний договір між Агентством місцевих доріг та ТОВ “РДС-Полтава”, яке фактично є дочірньою структурою згаданої фірми “Ростдорстрой”. Вартість договору становить майже 4 млрд грн!
Естафету неякісних робіт та розкрадання коштів передано.
Агентство місцевих доріг знаходиться у безпосередньому підпорядкуванні ОДА. Тож можна робити попередні висновки, що Олег Синєгубов готовий іти стежинами, протоптаними Валерієм Головком.