Агентство місцевих доріг: у новий рік зі старими схемами
У держпідприємстві безтурботно продовжують співпрацю з підрядниками, що фігурують у кримінальних справах.
Призначення головою Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова викликало чимало скепсису.
Одним із перших поданих Синєгубовим інформаційних приводів стала сумнівна декларація про доходи. Та все ж і в Полтаві, і в області існують величезні запити на зміни, і ці запити змушували сподіватися, що з новим губернатором ситуація на Полтавщині покращиться.
Зокрема, існували сподівання, що новий голова ОДА зверне увагу на катастрофічний стан доріг – наслідок діяльності мафіозної структури, вибудованої за часів попереднього губернатора Валерія Головка й уособленої держпідприємством «Агентство місцевих доріг Полтавської області».
Обшуки, проведені в держпідприємстві та Департаменті будівництва, містобудування і капітального та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА 18 грудня, підсилили ці сподівання. Але тільки на короткий проміжок часу.
Уже за кілька днів стало відомо, що підконтрольне ОДА Агентство місцевих доріг продовжує рухатися корупційною траєкторією.
21 грудня був підписаний найбільший дорожній контракт нинішнього року вартістю 3,77 млрд гривень на трирічне експлуатаційне обслуговування доріг області.
До тендеру були допущені всього лише два учасники: ТОВ «РДС-Полтава» та ТОВ «Автомагістраль-Південь».
Цей тендер уже ставав предметом розслідування «Останнього Бастіону». Підписання контракту лише підтвердило здогади, що позитивних змін на автошляхах Полтавщини очікувати не варто.
Згадане ТОВ «РДС-Полтава», яке стало «переможцем» конкурсу, є донькою одеського ТОВ «Ростдорстрой». Згідно з інформацією ряду ЗМІ, його бенефіціарами є Євген Коновалов і Юрій Шумахер, яких пов’язують із найближчим оточенням мера Одеси Геннадія Труханова.
При цьому всьому ряд обставин указує на те, що «господарювання» ТОВ «РДС-Полтава» буде подібним діяльності ТОВ «Старт-Інвест». Нагадаємо, що останнє фігурує у ряді кримінальних проваджень.
У схемах дорожньо-будівельної мафії «Старт-Інтвест» виконувало роль парасольки для багатьох субпідрядників, послуги яких були або фіктивними, або низькоякісними. Саме під цією парасолькою, як слідує з матеріалів кримінальних справ, відбувалося привласнення бюджетних коштів службовими особами Агентства місцевих доріг.
У розпорядженні «Останнього Бастіону» опинилася переписка у групі Агентства місцевих доріг у Viber.
Як слідує з переписки, в межах договору з ТОВ «РДС-Полтава» будуть працювати ті ж самі субпідрядники, які працювали, коли за якість доріг Полтавщини відповідало ТОВ «Старт-Інвест».
Наприклад, серед субпідрядників, яких запросили до Агентства перезаключити договір, фігурує ТОВ «Лубенське ШБУ №9». У матеріалах СБУ дається така характеристика господарювання цього підприємства: «Співробітниками ТОВ "Лубенське ШБУ №9", з метою економії коштів, не проведено модифікації асфальтобетонної суміші в ході виконання будівельних робіт, чим значно знижено фізико-механічні властивості покриття дороги. При цьому службові особи ДП Агентство місцевих доріг Полтавської області, зокрема директор зазначеного ДП Басан О.І., будучи обізнаними про порушення вимог проектно-кошторисної документації, підписали документи, в тому числі й акт приймання виконаних будівельних робіт, із внесеними недостовірними відомостями щодо якісних показників асфальтобетонного покриття».
«Вишнею на торті» стало те, що ТОВ «РДС-Полтава» та ТОВ «Старт-Інвест» мають одну й ту ж саму фактичну адресу: вул. Зигіна, 19, кв. 2.
Принаймні, це випливає з направлених Агентством листів чергування.
Наразі зв’язки між особами, пов’язаними з ТОВ «РДС-Полтава» та ТОВ «Старт-Інвест», лишаються недостатньо вивченими.
Але зрозуміло, що у новому, 2020 році, надії мешканців Полтавщини на покращення якості доріг не справдяться. Адже за умов збереження старих корупційних схем характер господарювання підприємств, що займаються обслуговуванням автошляхів, і надалі нагадуватиме вже знайомі рядки кримінальних справ.
Схоже, Олег Синєгубов не придумав нічого кращого, як скористатися принципом «Якщо корупцію не можна подолати, її потрібно очолити».
UPD. За півтори години після оприлюднення матеріалу до редакції потрапила інформація, що в Агентстві місцевих доріг вирішили терміново видалити згадану групу Viber із наявною там перепискою.