Скандинавські компанії оголосили масовий бойкот Mondelez International через роботу на росії

ПОЛІТИКА
13.06.2023, 16:32
Скандинавські компанії оголосили масовий бойкот Mondelez International через роботу на росії

А українські компанії ігнорують рішення НАЗК. Полиці українських супермаркетів рясно засіяні продукцією компанії Mondelez

Скандинавські підприємці відмовляються співпрацювати з американською транснаціональною компанією з виробництва кондитерських виробів, продуктів харчування та напоїв Mondelez International через її відмову припинити роботу на росії.

Через це Mondelez попросила про зустріч з урядом Норвегії, щоб захистити свій місцевий бізнес, пише агенція Reuters.

За даними агентства, продукцію Mondelez вже відмовилися продавати авіакомпанії SAS і Norwegian Air, залізнична група SJ, мережа готелів Strawberry, роздрібна мережа Elkjop, транспортна група Fjord Line і Норвезька футбольна асоціація.

Скандинавські компанії заявили, що їхнє рішення припинити продаж продукції Mondelez ґрунтується на рішенні Національного агентства України з питань запобігання корупції про внесення виробника снеків до переліку спонсорів тероризму.

Coop Norge, друга найбільша продуктова мережа у Норвегії, заявила, що звернеться за порадою до норвезького уряду, перш ніж ухвалювати будь-які рішення.

Своєю чергою Mondelez заявила, що подібні рішення мають ґрунтуватися на офіційних санкціях, запроваджених західними та іншими країнами. Компанія стверджує, що зберігає "обмежену" діяльність у росії, а також припинила інвестиції та рекламу у цій країні.

У своїй заяві Mondelez заявила, що планує зустрітися з норвезькими урядовцями, щоб пояснити свою позицію, і запевнила, що вона не продає продукцію російського виробництва в Норвегії.

Mondelez – глобальний виробник снеків та шоколаду під брендами Oreo, Toblerone та десятками інших займає значну частку ринку у Норвегії та Швеції через своїх місцевих виробників шоколаду Freia та Marabou.

Хоча деякі західні компанії продали свої російські активи після вторгнення Москви в Україну минулого року, Mondelez вирішила залишитися, попри протести її співробітників в інших країнах.

Як повідомлялося, наприкінці березня Національне агентство з питань запобігання корупції внесло Mondelez International до списку міжнародних спонсорів війни.

НАЗК пояснило це рішення тим, що Mondelez в умовах війни не тільки продовжує працювати на російському ринку, а й ефективно просуває свою продукцію в торгових мережах та виводить на ринок новинки.

Інтереси компанії на російському ринку представляє ТОВ "Мон'дэлис Русь", яка має три заводи: фабрику "Большевик", яка випускає печиво "Юбилейное", OREO, "Медвежонок Барни" та крекери TUC, виробництво в Покрові (шоколад Alpen Gold, "Воздушный", Milka та батончик Picnic), завод у Великому Новгороді (жувальна гумка Dirol і льодяники Halls).

Компанія є лідером ринку кондитерських виробів в категоріях шоколад, шоколадні цукерки та бісквіти, а також посідає друге місце в категорії жувальна гумка та карамельки.

За підсумками воєнного 2022 року прибуток російського філіалу Mondelez International склав $339 млн (+303% за рік), виручка – понад $1 млрд (+38% за рік). Бюджет агресора компанія поповнила на понад $61 млн податків.

Нагадаємо, Mondelez International – один із найбільших світових виробників снеків та кондитерських виробів, що працює більш ніж у 160 країнах.

Бізнес Mondelez в Україні представлений ПАТ "Монделіс Україна".

До складу компанії в Україні входять Тростянецька кондитерська фабрика, яка зазнала значних руйнувань через російське вторгнення, а також дочірнє підприємство ТОВ "Чіпси Люкс".

"Монделіс Україна" реалізує продукцію в Україні під торговими марками "Корона", Milka, "Ведмедик Барні", Tuc, "Belvita!" Доброго ранку!", "Люкс", Halls, Dirol, Picnic, Oreo,  Jacobs.

Після російського вторгнення в Україну співробітники Mondelez в Балтійському регіоні, що охоплює Литву, Латвію та Естонію, надіслали петицію генеральному директору компанії Дірку Ван де Путу з проханням припинити весь бізнес на росії, на що Mondelez відреагувала формально – оголосила про призупинення нових інвестицій та вкладень у рекламу в росії. Однак, судячи з фінансових показників, російський ринок для компанії залишається перспективним.  

Mondelez публічно афішує свою благодійну допомогу дітям, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Проте водночас лукаво розширює свою діяльність в країні-агресорці й продовжує сплачувати значні кошти до її держбюджету. Який витрачається в тому числі й на ракети, що вбивають українських дітей.

У той час, коли скандинавські компанії масово відмовляються співпрацювати з Mondelez International через її відмову припинити роботу на росії, полиці українських супермаркетів рясно засіяні продукцією Mondelez. Український бізнес ігнорує рішення НАЗК про внесення Mondelez International до списку міжнародних спонсорів війни.

Шоколад Milka на полицях українських супермаркетів
Шоколад Milka на полицях українських супермаркетів
Шоколад Milka на полицях українських супермаркетів
Шоколад Milka на полицях українських супермаркетів
Чіпси
Чипси "Люкс" на полицях українських супермаркетів
Печиво Oreo на полицях українських супермаркетів
Печиво Oreo на полицях українських супермаркетів
Кава Jacobs на полицях українських супермаркетів
Кава Jacobs на полицях українських супермаркетів
Бісквіти
Бісквіти "Ведмедик Барні" на полицях українських супермаркетів
Бісквіти Milka на полицях українських супермаркетів
Бісквіти Milka на полицях українських супермаркетів
Печиво
Печиво "Belvita!" Доброго ранку!" на полицях українських супермаркетів
Продукція Halls та Dirol на полицях українських супермаркетів
Продукція Halls та Dirol на полицях українських супермаркетів

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Світ
Гроші були сплачені московською студією Walt Disney Studios Sony Pictures Releasing (WDSSPR).
06 січня, 15:17
Економіка
Вантажні потяги продовжують щодня їздити між двома країнами Балтійсько-Чорноморського міжмор'я. Жодні накладені обмеження не завада.
29.12.2024, 10:34
Політика
Словаччина є одним з найбільших покупців російського газу, що залишилися, і посилює тиск на Україну
28.12.2024, 07:15
Економіка
Розкішні європейські та американські товари, як і раніше, продаються у російських крамницях. Жодні санкції не завадили жвавій торгівлі.
26.12.2024, 14:55
Політика
На двох Микола Корецький та Юрій Лебедин володіють 32 млн російських рублів. Також вони мають бізнес на росії.
24.12.2024, 10:05