Скільки українців змогли б підтвердити своє громадянство?

Опінії
27.04.2023, 13:43
Скільки українців змогли б підтвердити своє громадянство?

Чимало українців досі погано володіють українською мовою та історією власної держави

Український письменник, журналіст, блогер

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Нестерпно цікаво, а скільки теперішніх громадян могли би здати іспит із мови та історії?

Який відсоток паспортизованих у 1991 році манкуртів могли б зараз, після 30 років життя в незалежній Україні, підтвердити своє громадянство через іспити?

І чи могли би зараз за красиві оченята отримати громадянство 309 росіян і 33 бєларуси (стільком дали українські паспорти під час війни).

Нові правила отримання громадянства вкотре загострюють тему якісного громадянства, а не автоматичного.

До іноземців є вимога знати мову та історію – а до власних громадян чому нема такої вимоги ?

Окрім теми громадянства, ця бесіда, яку я публікую нижче, також торкалася довгограю з московським патріярхатом і 4-х роковин президентства, яке я лаконічно б назвав «безсистемність в умовах автократії».

Щойно я так сформулював підзаголовок – як театр абсурду підігнав свіжий доказ: на Банковій, оказується, зібрали топменеджерів, фінансистів, енергетиків, деяких міністрів і депутатів – і від імені лідера сучасності за кожним із них закріпили армійську бригаду, яку ці люди повинні укомплектувати перед контрнаступом.

Мені щиро прикро за людей, які вважають це нормальним. Я ж уважаю це катастрофою, і вона називається інституційна імпотенція.

Навішувати армійські бригади лівим і цивільним «кураторам», яких государ призначає методом тику – це розписуватися в державницькій немочі.

Навіщо тоді повнота влади й узурпація бюджету – якщо держава навіть в умовах одноосібності й безконтрольності НЕ спроможна створювати ефективні інституції, які повинні працювати системно, постійно й самі по собі, без усіх цих «порішать лічно, розрулить лічно», точково й одноразово?

Це ганьба ганьбезна – роздавати галузевим топ-менеджерам аркуші, де намальована інфографіка про потреби «їхніх» бригад, шефство над якими їм навішали, навіть не питаючи, з набундюченим формулюванням «нам по барабану як, але маєте це закрити».

Неможливо уявити, щоби Байден викликав на килим керівника якогось приватного холдингу і навішав на нього укомплектацію котрогось підрозділу армії США. Це немислимо.

Все, що робиться вручну, робиться двома лівими. Або – зумисно скидається відповідальність на стрілочників.

Читайте також:
Опінії
Усі ці довгі й безглузді розмови про НАТО — це все димова завіса, що маскує неефективність національної української політики безпеки.
вчора, 16:20
Війна
Закупівлі продуктів харчування для військових останнім часом почали все частіше набирати рис скандальності.
вчора, 08:32
Позиція
А полтавські поліцейські сумлінно захищають не національні інтереси, а інтереси так званих фунтів «Газпрому».
11 липня, 10:38
Опінії
Польща готова закрити небо над Україною: що означає нова безпекова угода?
10 липня, 15:00
Опінії
Неможливо отримати перемогу під керівництвом зрадників. Але, їжаки плакали, кололись, але вперто продовжували займатися коханням.
06 липня, 10:20
Політика
Зеленський визнав себе слабким президентом.
04 липня, 15:00