Слідчі кажуть, що путін, ймовірно, схвалив поставку ракетної системи, яка збила рейс MH17.

Опінії
10.02.2023, 14:35
Місцеві працівники перевозять уламки рейсу MH17 Malaysia Airlines на місці авіакатастрофи на сході України в 2014 році.
Місцеві працівники перевозять уламки рейсу MH17 Malaysia Airlines на місці авіакатастрофи на сході України в 2014 році.

Очікуємо послаблення рф для реального розслідування і факту доведення вини

Констан Мехе є репортером у паризькому бюро The New York Times

Існують «переконливі ознаки» того, що президент путін вирішив поставити зенітно-ракетну систему, яку підтримувані росією сепаратисти використовували для збиття пасажирського літака Malaysia Airlines над східною Україною у 2014 році, виявила міжнародна група під керівництвом Нідерландів.

Але в середу команда заявила, що призупинила своє кримінальне розслідування через недостатню кількість доказів і привілеї імунітету, які перешкоджають новому переслідуванню у справі про катастрофу рейсу MH17, у результаті якої загинули всі 298 людей на борту.

Ті хто точно непричетні
Ті хто точно непричетні

Слідчі зазначили, що жодні докази не свідчать про те, що путін віддав наказ про збиття літака, і що він у будь-якому випадку був захищений від судового переслідування згідно з голландським законодавством, оскільки він користується імунітетом як глава держави.

«Тепер розслідування досягло своєї межі», — заявила на пресконференції нідерландський прокурор Дігна ван Боцелаер. «Усі підказки вичерпано».

Оголошення прозвучало майже через три місяці після того, як голландський суд визнав винними трьох чоловіків, пов’язаних із російськими спецслужбами, за їх роль у збитті літака під час участі в сепаратистському повстанні на сході України. Але судді не змогли визначити, хто випустив ракету.

Після винесення вироків міжнародна група слідчих продовжила з'ясовувати, хто відповідальний за надання зброї та наказ збити літак.

У середу слідчі представили нові докази, включаючи перехоплення мобільних телефонів, які показали зв’язки між російськими військовими та сепаратистами, і припустили, що постачання ракетної системи було відкладене через те, що путін брав участь у вшануванні пам’яті Другої світової війни у ​​Франції.

«Він єдиний, хто приймає рішення, ніхто інший», — йдеться в одному з перехоплених аудіо. З’явилися інші фотографії та супутникові зображення, які підтверджують, що ракета «земля-повітря», якою був збитий літак, була доставлена ​​вантажівкою з росії на прохання сепаратистів.

Пані ван Боцелер сказала, що «була отримана інформація з інших рук про можливу причетність трьох чинних або колишніх офіцерів» російських військових. Але слідча група не змогла цього певно встановити, а також уточнити, хто віддав наказ сепаратистським силам випустити ракету.

Висновки «не дають достатньої підстави для судового переслідування, — сказала пані ван Боцелер, — оскільки зібрані докази недостатньо вагомі, щоб бути законними та переконливими».

Судовий процес довкола Боїнга буде цілком залежати від геополітичного стану рф на світовій арені. Якщо і далі країна-терорист буде отримувати санкції, які обходяться їй у РІСТ економіки в розмірі 0,3% ні про яке притягнення до відповідальності не може йти й мови. Коли російський ведмедик буде добряче побитий ЗСУ, або реальними санкціями, ми побачимо як нарешті запрацює міжнародна феміда - Ред. Останній Бастіон

Вона додала, що російські військовослужбовці «можуть претендувати на недоторканість учасників бойових дій », норму міжнародного права, яка забороняє судове переслідування членів збройних сил держави, за винятком воєнних злочинів.

Підтримувані росією сепаратисти вдерлися на східну Україну у 2014 році, поклавши початок довготривалому конфлікту, який передував повномасштабному вторгненню москви в лютому 2022 року. Катастрофа MH17 у липні 2014 року стала, безумовно, найбільшою втратою життя серед цивільного населення в конфлікті до того моменту. Більшість жертв були голландцями; рейс також перевозив пасажирів з Австралії, Великобританії, Малайзії та інших країн.

Багато сімей жертв виявляють прямий зв’язок між катастрофою та поточною війною, припускаючи, що неспроможність Заходу суворо покарати москву у 2014 році допомогла її повномасштабному вторгненню.

Слідчі заявили, що під час роботи росія неодноразово надавала фальсифіковані докази. Вони підкреслили, що розслідування може рухатися вперед лише за співпраці з росією.
«Наступні відповіді лежать у росії», — сказав Енді Крааг, керівник національного відділу кримінальних розслідувань у Нідерландах. «Поки в росії немає співпраці, ці відповіді залишаться там».

У кремлі не відразу відреагували на заяву слідчих. У листопаді Міністерство закордонних справ росії назвало суд, у якому засуджено трьох чоловіків, політично мотивованим.

Слідчі визнали розчарування, яке, можливо, відчували деякі сім'ї жертв призупиненням розслідування. Але двері не можуть бути закриті для судового переслідування росії за збиття рейсу MH17.

Минулого місяця Європейський суд з прав людини оголосив, що розглядатиме голландську справу про причетність росії до катастрофи. Пані ван Боцелер сказала, що висновки розслідування «будуть доступні суду».

«Добре, що виконану нами роботу можна використати в інших провадженнях», – сказала вона.

Автор: Констант Мехе, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Опінії
Якби Шабунін не оформився, нехай і фіктивно, на військову службу, до нього зараз не було б претензій у кримінально-правовому сенсі
вчора, 15:35
Опінії
Для політиків, особливо президентів, робити все заради народу тут і зараз — запорука успіху. Прикро, що наші «державники» цього не вміють.
вчора, 07:16
Опінії
Зе-банда прогріває українських ґоїв на предмет замирення з окупантом. Певно через це прислуга олігархів і закручує всі гайки населенню.
21 липня, 17:30
Опінії
Загальна ситуація дійсно дуже погана, й по багатьох напрямках погіршуватиметься. Владі ж на ментальний стан українців як завжди байдуже.
21 липня, 13:00
Опінії
В армії - якщо порахувати з ГШ і МО - на кожні 10 тисяч справжніх військових (які воюють) - приблизно 1 тисяча військових бюрократів
20 липня, 15:54
Опінії
Харчові продукти невдовзі здорожчають для пересічних українців. Бідні продовжать зубожіти, а багаті збагачуватися.
19 липня, 13:42